Komentāri
WikiLeaks atklāj, ka ASV izspiegojusi Francijas prezidentus
Foto: AFP / LETA

Tīmekļa medijs WikiLeaks otrdien publicējis dokumentus, kas šķietami apliecina, ka ASV Nacionālās drošības pārvalde (NSA) izspiegojusi trīs pēdējos Francijas prezidentus.

WikiLeaks pārstāvis Kristīns Hrafnsons paudis pārliecību, ka publicētie dokumenti ir autentiski, un norādījis, ka iepriekš WikiLeaks publiskotā slepenā informācija izrādījusies patiesa.

Ziņas par Francijas prezidentu izspiegošanu vispirms parādījās laikrakstā Liberation un tīmekļa ziņu vietnē Mediapart, kas vēsta, ka Elizejas pils izspiegota vismaz no 2006.gada līdz 2012.gada maijam, kad pašreizējais Francijas valsts galva Fransuā Olands prezidenta krēslā nomainīja Nikolā Sarkozī.

Reaģējot uz šīm ziņām, Olands paziņojis, ka sasaucis trešdien aizsardzības padomes ārkārtas sēdi. Savukārt Baltais nams vēlu otrdienas vakarā paziņoja, ka pašreizējai Francijas prezidents netiek izspiegots.

“Mēs nesekojam un nesekosim prezidenta Olanda komunikācijai,” paziņoja ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis Neds Praiss. Taču viņš neko neteica par iespējamo Francijas prezidentu izspiegšanu pagātnē. Praiss gan piebilda, ka ASV neveic kādas novērošanas operācijas ārvalstīs, ja tam “nav konkrēta un pamatota nacionālās drošības mērķa”.

“Tas vienādā mērā attiecas uz ierindas pilsoņiem un pasaules līderiem,” uzsvēra ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis, norādot, ka Vašingtona Franciju uzskata par “neaizstājamu partneri”.

Lasi vēl