Visur valda izmisums un panika, stāsta Nicas terorakta aculiecinieki

Pievienot komentāru
Visur valda izmisums un panika, stāsta Nicas terorakta aculiecinieki
FOTO: LETA

Francijas Rivjēras galvaspilsētā Nicā, masu slaktiņa aculiecinieki stāsta, ka kravas automašīnas vadītājs, tuvojoties cilvēku pūlim, strauji palielinājis braukšanas ātrumu.

Tāpat aculiecinieki stāsta, ka šoferis, braucot pūlī, raidījis arī šāvienus cilvēku virzienā. Lai paglābtos no uzbrucēja, simtiem cilvēku no promenādes lēkuši ūdenī.

Traģēdijas vietā valda izmisums un panika. Mediķi atklāj, ka vairāku ievainoto stāvoklis ir kritisks, tāpēc, visticamāk, bojāgājušo skaits turpinās pieaugt.

Reaģējot uz notikušo, pasaules valstu līderi un amatpersonas izteikušas līdzjūtību teroraktu satricinātajai Francijai, piebilstot, ka šis ir kārtējais pierādījums tam, ka Eiropa nav droša un pasargāta no teroristu uzbrukumiem.

Traģēdija Francijas dienvidu pilsētā Nicā notika laikā, kad tūkstošiem franču vēroja valsts nacionālos svētku – Bastīlijas ieņemšanas dienas – uguņošanu.

1789. gada 14. jūlijā bija sākums franču revolūcijai, kā rezultātā tika gāzta monarhija. Kā valsts nacionālie svētki Bastīlijas ieņemšanas diena tiek svinēta kopš 1880. gada.