Visu ceļotāju vārdi uz Šengenas ārējām robežām turpmāk tiks ierakstīti datubāzēs

2 komentāri

Eiropas iekšlietu ministri piektdien vienojās pastiprināt personu kontroli uz Šengenas ārējām robežām – turpmāk ceļotājiem tiks pārbaudīti ne tikai personu apliecinošie dokumenti, bet viņu vārdi tiks arī ievadīti datubāzēs.

To dalībvalstis bija solījušas ieviest jau pēc janvārī notikušajiem Parīzes teroraktiem, taču būtisks progress šai jautājumā nebija panākts. Tagad, pēc nesenajiem traģiskajiem teroraktiem Parīzē, jautājums kļuvis atkal ļoti aktuāls.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piektdien, 20. novembrī, notikušās Eiropas Iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmes iemesls bija pirms nedēļas notikušie Parīzes slaktiņi, kuros dzīvību zaudēja vismaz 129 cilvēki un pēc kuriem vēl daudzi cilvēki joprojām cīnās par savu dzīvību.

Ierodoties uz sanāksmi, Francijas iekšlietu ministrs lika noprast, ka daļa atbildības par notikušo jāuzņemas visam Eiropas valstu blokam kopā, jo nepietiekami kontrolēta nelegālo ieroču plūsma uz ES ārējām robežām.

“Mēs vēlamies, lai Eiropa, kas ir izniekojusi daudz laika, nepieķeroties steidzamajiem jautājumiem, tagad pieņem svarīgus lēmumus. Francija ilgu laiku ir lūgusi cīnīties pret ieroču kontrabandu ar atsevišķu direktīvu. Tagad mums ir jānosprauž ļoti precīzs grafiks, kurā to apkarojam, jo tieši tas ir avots ļoti daudziem teroristu uzbrukumiem,” pauda Francijas iekšlietu ministrs.

Skaties video:

TOP komentāri

 • mordanga
  0 0 0

  mordanga

  Savukārt man ir tāds jautājums :
  tātad tas nozīmē, ka līdz šim NETIKA REĢISTRĒTI IEBRAUCĒJI UN IZBRAUCĒJI ŠENGENAS VALSTĪS?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  JŪS ESIET IDIOTI???!!! valstu savienības vadītāji.....Latvijas vadītāji....
  Es ļoti atvainojos, bet ... PAR KO JŪS ALGU SAŅEMAT!
 • Juris Filipsons
  0 0 0

  Juris Filipsons

  Vai tiesam to 2.miljonu teroristu vardi ir pieakstiti,kas pedejos 3.menesos iebruka Eoropa un parejie bezgaligo iebruceju miljonu vardi ari tiks pierakstiti,lidz ar visu kalaschnikova pistoles registracijas nummuru?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl