Visu ceļotāju vārdi uz Šengenas ārējām robežām turpmāk tiks ierakstīti datubāzēs

2 komentāri
Visu ceļotāju vārdi uz Šengenas ārējām robežām turpmāk tiks ierakstīti datubāzēs
LETA

Eiropas iekšlietu ministri piektdien vienojās pastiprināt personu kontroli uz Šengenas ārējām robežām – turpmāk ceļotājiem tiks pārbaudīti ne tikai personu apliecinošie dokumenti, bet viņu vārdi tiks arī ievadīti datubāzēs.

To dalībvalstis bija solījušas ieviest jau pēc janvārī notikušajiem Parīzes teroraktiem, taču būtisks progress šai jautājumā nebija panākts. Tagad, pēc nesenajiem traģiskajiem teroraktiem Parīzē, jautājums kļuvis atkal ļoti aktuāls.

Piektdien, 20. novembrī, notikušās Eiropas Iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmes iemesls bija pirms nedēļas notikušie Parīzes slaktiņi, kuros dzīvību zaudēja vismaz 129 cilvēki un pēc kuriem vēl daudzi cilvēki joprojām cīnās par savu dzīvību.

Ierodoties uz sanāksmi, Francijas iekšlietu ministrs lika noprast, ka daļa atbildības par notikušo jāuzņemas visam Eiropas valstu blokam kopā, jo nepietiekami kontrolēta nelegālo ieroču plūsma uz ES ārējām robežām.

“Mēs vēlamies, lai Eiropa, kas ir izniekojusi daudz laika, nepieķeroties steidzamajiem jautājumiem, tagad pieņem svarīgus lēmumus. Francija ilgu laiku ir lūgusi cīnīties pret ieroču kontrabandu ar atsevišķu direktīvu. Tagad mums ir jānosprauž ļoti precīzs grafiks, kurā to apkarojam, jo tieši tas ir avots ļoti daudziem teroristu uzbrukumiem,” pauda Francijas iekšlietu ministrs.

Skaties video:

2 komentāri