“Viss notika tik ātri…” Maskava atgūstas pēc postošās vētras

1 komentārs

Nolauzti koki, cietušas sabiedriskā transporta pieturas un ēku jumti, kas piezemējušies pie ieejas durvīm. Šādus skatus sagādājusi spēcīgā vētra, kas vakar vakarā pārbrāzās pāri Maskavai. Stihijā diemžēl gājuši bojā 16 cilvēki.

Iespaidīgais viesulis sākās negaidīti, cilvēkiem dodoties savās ikdienas darīšanās. Uzreiz pēc vētras sākuma sociālos tīklus pārpludināja Maskavas iedzīvotāju uzņemtie kadri un videomateriāli, kuros redzami baisi skati. Spēcīgajā vējā lūza koki, un mājām lēnām locījās nost skārda jumti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diemžēl vētrā dzīvību zaudējuši 16 cilvēki, ciešot no krītošajiem kokiem un konstrukcijām. Kāds pensionārs bija patvēries pie autobusa pieturas, taču spēcīgajā vējā tā viņam uzgāzusies virsū.

Pēc vētras mitēšanās cilvēki devās ārā apzināt postījumus.

Foto

 

Viktors
Maskavas iedzīvotājs

Viss notika desmit minūtēs. Spēcīgais vējš uzreiz nogāza koku, un krītošais koks nogāza vēl vienu koku! Redzēju, kā tika sabojātas trīs automašīnas. Viss notika tik ātri…

“Koks manai mašīnai sabojāja stiklu un spoguli. Nezinu, varbūt vēl kaut kas ir saplīsis,” stāsta Maskavas iedzīvotāja Jekaterina.

Kad atrašanās pilsētā atkal bija droša, novērst postījumus devās atbildīgie dienesti. Ar motorzāģiem rokās strādnieki centās atbrīvot zem kokiem saspiestās automašīnas. Nācās novākt arī ielas aizsprostojušos baļķus.

 

Gulnara
Maskavas sakopšanas darbu pārstāve

Kā jau redzat, nokrituši ļoti daudz koku. Reaģējām ātri, un pamazām sakopjam apkārtni. Krituši daudzi jauni koki, ne tikai vecie. Cenšamies visu savākt pēc iespējas ātrāk.

Sinoptiķi vēsta, ka vēja ātrums bijis 28-30 metri sekundē. Skāde nodarīta 1500 automobiļiem, nolauzti vairāk nekā 3500 koku, un 140 daudzstāvu nami daļēji palikuši bez jumtiem. Ziņu aģentūra TASS vēsta, ka 168 cilvēki tikuši ievainoti, 146 saņēmuši aprūpi slimnīcās. Vairāk nekā 100 cilvēku pārlaida nakti ārstniecības iestādēs, 22 no tiem bērni. Katrai ģimenei, kura postošajā dabas stihijā zaudēja tuviniekus, Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins solījis vienu miljonu rubļu jeb ap 16 000 eiro lielu palīdzību.

Līdzīga, taču ne tik postoša vētra Maskavu piemeklēja 1998. gadā, kad dzīvību zaudēja 11 cilvēki.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl