Visa un MasterCard pārtrauc darbību Krimā; cilvēki nevar izņemt naudu

Komentāri
Visa un MasterCard pārtrauc darbību Krimā; cilvēki nevar izņemt naudu
Foto: LETA

Starptautiskās norēķinu sistēmas Visa un MasterCard pārtraukušas operācijas Krievijas okupētajā Krimā, piektdien vēsta Krievijas un Ukrainas mediji, atsaucoties uz vēstulēm, kuras starptautiskie uzņēmumi nosūtījuši saviem partneriem Krievijā. Operācijas Krimā apturētas ASV noteikto sankciju dēļ.

Uzņēmumam Visa ir jāizvirza prasības saviem klientiem par to, ka Krimā nekavējoties ir jāpārtrauc karšu izdošana, jābeidz akvairinga pakalpojumu sniegšana vai jebkādas citas operācijas, izmantojot Visa produktus vai pakalpojumus, teikts vēstulē bankām, kas sadarbojas ar Visa. Ar analoģisku paziņojumu vēlāk klajā nāca MasterCard pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tīmekļa vietne Watcher, atsaucoties uz daudzajiem paziņojumiem Krimas tīmekļa forumos, piektdien ziņo, ka uzņēmums Visa jau pārtraucis norēķinu karšu apkalpošanu Krimā.
Sevastopoles iedzīvotāji tīmeklī sūdzas, ka nevar bankomātos izņemt naudu ar Krievijas bankas Sberbank kartēm. Turklāt esot nobloķētas arī citu banku Visa kartes, arī tās, kas nav izsniegtas Krievijas bankās.

Bankomātu ekrānos parādās uzraksts, ka ir radusies kļūda un klienta karti nav iespējams apkalpot, vēsta Watcher.

Pēc visa spriežot, šādā veidā spēkā stājušās jaunās ASV sankcijas, kuras 19.decembrī apstiprināja Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama. Līdz ar jauno ierobežojumu stāšanos spēkā ASV uzņēmumi okupētajā Krimas pussalā nedrīkst veikt nekādu darbību.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Lasi vēl