Visā Jaunzēlandē ievieš karantīnas režīmu pēc viena Covid-19 gadījuma apstiprināšanas

0 Komentāru
Visā Jaunzēlandē ievieš karantīnas režīmu pēc viena Covid-19 gadījuma apstiprināšanas
EPA/SCANPIX

Jaunzēlandes valdība otrdien, 17. augustā, pieņēmusi radikālu lēmumu, nosakot stingro karantīnas režīmu visā valstī uz vismaz trim dienām, par šādu soli izšķiroties pēc viena vietējā Covid-19 gadījuma apstiprināšanas.

Oklendā, kur inficētais vīrietis dzīvo, un Koromandelā – pilsētā, kuru viņš apmeklējis, karantīnas režīms būs spēkā septiņas dienas, bet pārējā valstī trīs, vienlaikus veselības eksperti centīsies noskaidrot inficēšanās avotu.

Jaunzēlandei bija izdevies izskaust vīrusu, un pēdējais uzliesmojums tur bija februārī. Pašlaik karantīnā atrodas vairāki cilvēki, kam diagnosticēts Covid-19, tomēr viņi visi ieradušies no ārzemēm un inficējušies ārpus Jaunzēlandes robežām.

Tiesa gan, premjerministre Džasinda Ārderna jau iepriekš brīdinājusi, ka vīrusa lipīgākā delta paveida dēļ, domājams, nāksies spert radikālākus soļus, nekā iepriekšējo uzliesmojumu laikā.

Stingrā karantīnas režīma ieviešana atgādina par atšķirīgo pieeju, kas tiek īstenota Jaunzēlandē, kur valdība cenšas pilnībā izskaust vīrusu, nevis tikai apslāpēt tā izplatību.

Stingrais karantīnas režīms stājas spēkā otrdien pirms pusnakts. Atbilstoši tā nosacījumiem iedzīvotājiem ir jāpaliek mājās un jāizvairās no kontaktiem ar citiem cilvēkiem. Vairums iedzīvotāju var mājas pamest, vienīgi lai iegādātos pirmās nepieciešamības preces vai sportotu.

0 Komentāru