Komentāri

Vīrietis, kas trešdienas pievakarē aizturēts par draudiem uzspridzināties pie Lietuvas prezidenta pils, ir psihiski nelīdzsvarots, bet notikušais nekādā veidā nav saistīts nedz ar konkrētiem politiķiem, nedz ar politisko situāciju Lietuvā vai pasaulē, ceturtdien žurnālistiem pastāstījis Viļņas apriņķa policijas priekšnieks Ķēstutis Lančinsks.

Pēc viņa teiktā, aizturētais jau vairākkārt ārstējies un viņam noteikts regulāri lietot medikamentus. Viņa rīcības iemesli policijai nav skaidri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan tika ziņots, ka šis cilvēks policijai iepriekš nav bijis zināms, tomēr izrādījies, ka viņa vārds pirms dažiem gadiem minēts kādas pirmstiesas izmeklēšanas materiālos, bet toreizējais noziegums nav bijis saistīts ar vardarbīgu rīcību. Policijai arī nav ziņu, ka viņš kādreiz būtu kādam izteicis draudus.

Lančinsks norādījis, ka aizturētais šobrīd ir bez darba un šķīries, agrāk strādājis par taksometra šoferi. Vīrieti izmeklējuši mediķi. Pret viņu sākta pirmstiesas izmeklēšana pēc Lietuvas kriminālkodeksa 22. un 250.panta. Pagaidām viņš aizturēts uz 48 stundām, policija lūgs viņam kā drošības līdzekli noteikt arestu.

Komentējot pašu aizturēšanas operāciju, policijas priekšnieks pastāstījis, ka tās gaitā operatīvo dienestu darbiniekiem pakāpeniski izdevies iegūt pietiekamu informāciju, kas likusi pieļaut, ka “spridzinātāja” līdzpaņemtajā koferī nekādu bīstamu vielu nav.

“Bija 99% iespēja, ka viņam nekā bīstama nav. Tādēļ netika laists darbā šaujamierocis vai cits vardarbīgs taktiskais līdzeklis,” skaidrojis Lančinsks, piebilzdams, ka vīrieša psihiskās problēmas atklājušās tikai pēc viņa aizturēšanas.

Viņš pastāstījis, ka izmeklētājiem izdevies vismaz daļēji noskaidrot apstākļus, kādos vīrietis ieradies pie prezidenta pils, bet izmeklēšanas interesēs tos nav iespējams izpaust.

Kā ziņots, Lietuvas operatīvajiem dienestiem trešdienas vakarā pēc vairāk nekā divas stundas ilgas spriedzes Viļņas centrā izdevās aizturēt aptuveni 40 gadus vecu vīrieti, kas draudēja uzspridzināties pie prezidenta pils. Ap plkst.19 pretterorisma operāciju vienības Aras vīri metās uzbrukumā, draudētāju notrieca un saslēdza. Drīz pēc tam ieradās ātrās palīdzības automašīna. Aizturēšanā tika izmantota elektrošoka ierīce Taser.

Informāciju par iespējamo spridzinātāju, kas ieradies pie prezidenta pils vārtiem ar lielu koferi, policija plkst.16.40 saņēma no Lietuvas vadības apsardzes dienesta. Prezidenta biroja darbinieki pa mobilajiem tālruņiem tika brīdināti atstāt ēku pa sānu izejām. Prezidente Daļa Grībauskaite pili bija atstājusi jau neilgi pirms tam. Tika evakuēta arī līdzās esošā Viļņas universitātes centrālā ēka.

Pie prezidenta pils ieradās visi operatīvie dienesti. Policija slēdza tuvējās vecpilsētas ielas. Tika izsludināts operatīvais plāns Vairogs, notikuma vietā ieradās Aras sarunvedējs. Vīrietis draudēja detonēt spridzekli, bet nekādas prasības neizvirzīja. Pēc Lančinska sacītā, viņš runājis lietuviski, bet nesakarīgi. Viņa koferī tika atrastas nenoskaidrotas vielas, kas nav atzītas par bīstamām, un tukšas bezalkoholisko dzērienu pudeles.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl