Vīrietim piespriež cietumsodu par sievietes ar smagu invaliditāti izvarošanu Somijā

0 Komentāru
Vīrietim piespriež cietumsodu par sievietes ar smagu invaliditāti izvarošanu Somijā
PN/SCANPIX

Kādam 30 gadus vecam vīrietim Helsinku rajona tiesa piespriedu četru gadu un deviņu mēnešu cietumsodu par izvarošanu vainu pastiprinošos apstākļos, vēsta Igaunijas medijs “Postimees”.

Tiesas spriedums liecina, ka attiecīgais vīrietis, kura amats bija nakts dežurants pansionātā Helsinkos, izvaroja tā iemītnieci ar smagu invaliditāti. Cietusī sava fiziskā stāvokļa dēļ nevarēja izsaukt palīdzību un pretoties uzbrucējam.

Seksuālie uzbrukumi notikuši 2021. gada maija beigās divas naktis pēc kārtas, vīrietim vairākas reizes apmeklējot cietušās izmitināšanas vietu.

Pēc notikušā otro nakti pēc kārtas cietusī par to ziņoja citam sociālās aprūpes iestādes darbiniekam, kurš tālāk par noziegumu informēja likumsargus.

Uz cietušās ķermeņa sākotnējās izmeklēšanas laikā tika atrasta izvarotāja sperma un DNS. Sievieti nopratinot, izmeklētāji izmantoja burtu un numuru zīmes, kas palīdzēja cietušajai pastāstīt par notikušo.

Vīrietim, kurš apsūdzēts izvarošanā, piespriests ne tikai cietumsods, bet būs cietušajai jāizmaksā arī 13 000 eiro kompensācija par morālo kaitējumu.

0 Komentāru