1 komentārs

Indijā pazudusī latviete Līga Skromane, iespējams, nokļuvusi vietējo orgānu ”izplatītāju” ķetnās, tā pieļauj meitenes draugs no Īrijas Endrjū Džordans.

Līgas draugs jau iegādājies aviobiļeti, lai pirmdien atkal dotos uz Indijas galvaspilsētu Deli un turpinātu meklēt pazudušo latvieti, vēstī īru izdevums ”Irish Sunday Mirror”.

Skromane par pazudušu tiek uzskatīta jau ilgāk nekā mēnesi. Tas 35 gadus vecajam Edrjū liek aizdomāties, ka viņa draudzeni nozaguši orgānu tirgoņi.

Endrjū Džordans
Līgas draugs no Īrijas

Es nespēju normāli pagulēt, visu laiku domājot, kas ar viņu [Līgu] varētu būt noticis. Esmu gājis pa Keralas šķērsielām, un tur ir liela iespējamība, ka viņa tikusi nolaupīta. Tās vietas ir zināmas kā orgānu tirgošanās tīkls, no kurienes vēlāk orgāni nokļūst melnajā tirgū.

Endrjū pieļauj, ka Līga šobrīd ”tiek turēta būrī, +35 grādu karstumā”.

Līdz šim Līgas draugs pilsētā izlīmējis plakātus un uzrunājis vietējos iedzīvotājus, taču viņu esot aizturējusi policija un likusi atgriezties dzimtenē, pamatojot to ar traucēšanu izmeklēšanā.

Viņš cer, ka Līga, ar kuru viņš esot iepazinies pirms pieciem gadiem, vēl joprojām ir dzīva.

Jau ziņots, ka Indijas dienvidos, Keralas štatā, 14. martā pazudusi Latvijas pilsone Līga Skromane, kas tur bija ieradusies kopā ar māsu Ilzi Skromani, lai ārstētos pēc tradicionālajām ajūrvēdas metodēm. Skromane, kas cieš no smagas depresijas, atstājusi ajūrvēdas centru Pothenkodes ciematā. Kāds autorikšas vadītājs pastāstījis policijai, ka viņš aizvedis Līgu uz netālo Kovalamas kūrortu, taču arī tur policija nav spējusi Līgu atrast.

Keralas štata policijas priekšnieks Loknaths Behera izsludinājis 2000 Indijas rūpiju (25 eiro) atlīdzību par informāciju, kas varētu palīdzēt atrast pazudušo. Indijas policija pēc palīdzības vērsusies arī pie krasta apsardzes un Zivsaimniecības departamenta, kā arī par pazudušo informējusi lidostas, jūras ostas un robežkontroles iestādes. Iespējams, ziņots arī Interpolam.

Tikmēr pazudušās māsa Ilze Skromane izsludinājusi 100 000 rūpiju (apmēram 1250 eiro) atlīdzību, kā arī izlīmējusi paziņojumus par pazudušo māsu, tomēr pūles līdz šim nav devušas rezultātus.

Foto: ekrānšāviņš no video

Līgas meklēšanai izveidota arī ”Facebook” lapa ”Missing in Kerala” (”Pazudusi Keralā”).

Jāpiebilst, ka Indijā pazudušās Līgas meklēšanai augsta prioritāte esot arī Latvijas vēstniecības darba kārtībā, tā marta nogalē norādīja Ārlietu ministrija.

Līga un Ilze Skromanes ir Latvijas pilsones, kas jau ilgāku laiku dzīvojušas Īrijā.

TOP komentāri

  • Manuprāt
    +2 +1 -1

    Manuprāt

    Buldozera Jaunākais nav braucis uz Indiju ............... Viņam šeit tīri labi iet.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl