“Viņš svieda granātu, pēc tam sāka šaut!” Aculiecinieks par apšaudi Vācijas pilsētā Hallē

2 komentāri
“Viņš svieda granātu, pēc tam sāka šaut!” Aculiecinieks par apšaudi Vācijas pilsētā Hallē
AFP/SCANPIX

Trešdien, 9. oktobrī, Vācijas pilsētā Hallē pie sinagogas izcēlusies apšaude un nogalināti vismaz divi cilvēki. Policijai izdevies aizturēt vienu no uzbrucējiem.

Ziņas par apšaudi saņemtas arī no citas Vācijas pilsētas. Pašlaik gan nav zināms, vai incidenti saistīti.

Šaušana un uzbrukumi ar granātām Vācijas austrumu pilsētā Hallē izcēlās pie kādas sinagogas Pāvila rajonā, – brīdī, kad svētnīcā atradušies aptuveni 80 cilvēku. Apšaudē gājuši bojā vismaz divi cilvēki, bet vēl divi smagi ievainoti. Policijai pagaidām izdevies aizturēt vienu cilvēku, likumsargi gan ziņo, ka uzbrucēji bijuši vairāki un tiem izdevies aizbēgt ar vieglo automašīnu.

Halles policijas pārstāvis Ralfs Karlšteins norāda: “Viens no upuriem ir vīrietis, cik mums šobrīd zināms, viņš bija pilsētas apmeklētājs. Otrs upuris ir sieviete, viņu nogalināja pie sinagogas.”

Trešdien ebreji visā pasaulē svin nozīmīgākos reliģiskos svētkus. Halles Ebreju kopienas vadītājs medijiem norādījis, ka šāvēji centušies iekļūt arī pašā sinagogā, taču tas nav izdevies. Kāds aculiecinieks stāsta, ka viens no uzbrucējiem bijis krietni ekipējies.

“Es stāvēju kebabnīcā, pamanīju, ka garām iet kāda kundze, bet viņai aiz muguras vīrietis – ģērbies kaujas ekipējumā, viņam bija triecienšautene. Viņš svieda granātu, tā atsitās pret veikala durvīm un uzsprāga pie sievietes kājām. Pēc tam viņš sāka šaut. Cilvēki kliedza un metās bēgt,” stāsta aculiecinieks.

Drīz pēc uzbrukuma Hallē parādījās ziņas, ka šaušana izcēlusies arī netālajā Landsbergas pilsētā. Taču pagaidām nav skaidrs, vai abi incidenti ir saistīti. Lietas izmeklēšanu pārņēmusi federālā pretterorisma prokuratūra. Pagaidām neviens teroristiskais grupējums par notikušo nav uzņēmies atbildību.

2 komentāri