“Viņš ēd regulāri, un viņam ir iespēja sazināties ar ģimeni.” Izplatīta informācija par Navaļnija stāvokli pēc badastreika

1 komentārs
“Viņš ēd regulāri, un viņam ir iespēja sazināties ar ģimeni.” Izplatīta informācija par Navaļnija stāvokli pēc badastreika
AP / SCANPIX

Ieslodzītais opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs atgūstas no trīs nedēļu ilgā badastreika un tagad sver 82 kilogramus, ceturtdien paziņoja Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) direktors Aleksandrs Kalašņikovs.

“Viņš ēd regulāri, un viņam ir iespēja sazināties ar ģimeni,” sacīja Kalašņikovs, piebilstot, ka Navaļnija stāvoklis ir vairāk vai mazāk normāls.

Lasi vēl – ”Amnesty International” atjauno Navaļnijam sirdsapziņas cietumnieka statusu

Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) direktors Ivans Ždanovs apstiprināja, ka Navaļnijs atlabst pēc badastreika.

44 gadus vecais Navaļnijs pašreiz izcieš divarpus gadu cietumsodu par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc saindēšanas ar kaujas vielu, kas pieder pie “Novičok” grupas. Navaļnijs uzskata, ka aiz viņa saindēšanas stāv Kremlis.

Navaļnijs iepriekš trīs nedēļas ievēroja badastreiku, bet aprīlī pēc savu mediķu ieteikuma pārtrauca to. Badastreika rezultātā 1,90 metru garā Navaļnija svars nokritās līdz 72 kilogramiem.

Navaļnija badastreika mērķis bija nodrošināt pienācīgu medicīnisko aprūpi un iespēju konsultēties ar ārstiem, kuriem viņš uzticas.

Cietumā Navaļnijs tiek turēts sevišķi stingros apstākļos, uzskatot, ka pastāv bēgšanas risks. Navaļnija advokāti cenšas šo pieņēmumu apstrīdēt.

Navaļnijs sūdzējies, ka nemitīgā uzraudzība līdzinās spīdzināšanai, piemēram, viņš tiekot filmēts un naktīs vairākkārt modināts, liedzot izgulēties.

Kalašņikovs apgalvoja, ka Navaļnija gadījumā noteikumi nav pārkāpti.

“Mēs nevēlamies viņu nekādā veidā demoralizēt vai padarīt viņa dzīvi smagāku,” sacīja Kalašņikovs.

1 komentārs