Komentāri
“Viņi neapklusinās brīvas tautas balsi!”; katalāņus aicina uz jauniem protestiem

Pilsoniskās sabiedrības organizācija Katalāņu Nacionālā sapulce (ANC), kas iestājas par Katalonijas neatkarību, aicinājusi piektdien uz jaunām demonstrācijām, protestējot pret katalāņu politiķu apcietināšanām.

Tomēr galvenā protesta akcija, kuru ANC rīko kopā ar vēl vienu neatkarības atbalstītāju organizāciju – “Omnium Cultural”, paredzēta 12. novembrī.

Savukārt arodbiedrība CSC aicina uz vispārējo streiku 8. novembrī.

Kā ziņots, Spānijas Nacionālā tiesa ceturtdien uzdeva apcietināt deviņus atceltās Katalonijas reģionālās valdības locekļus, kas apsūdzēti par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, sarīkojot 1. oktobrī notikušo neatkarības referendumu.

Astoņiem apsūdzētajiem tiesa piemēroja pirmstiesas apcietinājumu bez tiesībām tikt atbrīvotiem pret galvojumu. Starp šīm personām ir arī atceltais Katalonijas vicepremjers Urials Džunkerass.

Tikmēr bijušais Katalonijas uzņēmējdarbības ministrs Santi Vila, kurš no amata atkāpās pats, dažas dienas pirms Katalonijas parlaments nobalsoja par neatkarības pasludināšanu, pret 50 000 eiro lielu drošības naudu piektdien no apcietinājuma tika atbrīvots.

Vienlaikus Spānijas Nacionālā tiesa apstiprināja Eiropas Savienības (ES) aresta orderus atceltā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona un četru viņa kabineta locekļu aizturēšanai, jo viņi joprojām atrodas Briselē un neieradās ceturtdien Madridē, lai liecinātu tiesā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl