“Viņam nav redzējuma par to, kādai jābūt Amerikai 21. gadsimtā” – ASV iedzīvotāji protestē pret Trampu

1 komentārs
“Viņam nav redzējuma par to, kādai jābūt Amerikai 21. gadsimtā” – ASV iedzīvotāji protestē pret Trampu
Foto: EPA / LETA

Vētraini sācies ASV Republikāņu partijas nacionālais konvents. Simtiem cilvēku izgājuši ielās, lai protestētu pret skandalozā Donalda Trampa kandidatūras virzīšanu prezidenta vēlēšanām.

Ar plakātiem rokās un skaļi saucot “Nē Trampam” un “Trampu nekad”, vairāki simti demonstrantu pulcējušies konventa norises vietā Ohaio štata Klīvlendā.

“Viņam nav redzējuma par to, kādai būtu jābūt Amerikai 21. gadsimtā. Vieglāk ir pateikt – mēs padarīsim Ameriku varenu, nevis ķerties pie reāliem problēmu risinājumiem – veidojot dialogu, diskusijas un pieliekot lielas pūles un darbu, lai kaut ko mainītu,” teic protestētāja Elija Meija.

Foto

Nacionālo konventu galvenais uzdevums ir oficiāli izvirzīt personu, kas partiju pārstāvēs novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās. Pretrunīgi vērtētā Trampa dēļ šogad republikāņu konventā gaidāmas asas diskusijas, taču iespējamība, ka tas varētu apdraudēt viņa kandidatūras virzīšanu ir ļoti zema. Nākamnedēļ gaidāmajā demokrātu partijas kongresā vēlēšanām virzīs bijušo valsts sekretāri Hilariju Klintoni.