Vīlušies Eiropā, desmitiem patvēruma meklētāju cenšas nokļūt atpakaļ Turcijā

1 komentārs
Vīlušies Eiropā, desmitiem patvēruma meklētāju cenšas nokļūt atpakaļ Turcijā
FOTO: LETA

Daudziem Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu iedzīvotājiem Eiropa šķita kā apsolītā zeme, kuras dēļ ir vērts riskēt ar dzīvību.

Taču, kopš Rietumeiropas valstis savas robežas ir nostiprinājušas, Grieķijā iestrēgušos patvēruma meklētājus piemeklējusi vilšanās un izmisums.

Viņi atkal ir gatavi maksāt kontrabandistiem, tikai šoreiz – lai nokļūtu atpakaļ, no kurienes nākuši.

27 gadus vecais Atija ar sievu un gadu veco meitiņu caur Turciju Grieķijā nonāca februārī, taču viņu ceļojums aprāvās pie Maķedonijas robežas.

Kopā ar vēl 57 000 citu patvēruma meklētāju sīrieši četrus mēnešus vēl cerējuši, ka par viņiem apžēlosies, taču nu sapratuši, ka Eiropā viņi nav gaidīti, tāpēc jāmeklē ceļš atpakaļ.

Sīrietis gatavs atkal maksāt cilvēku kontrabandistiem, kas viņiem palīdzēs tikt atpakaļ, no kurienes nākuši. Cena tagad tiekot samazināta – vien daži simti eiro pretstatā tūkstošiem, kas bijuši jāmaksā turpceļā. Dienā Turcijas robežas virzienā vidēji dodas 20 līdz 40 cilvēku.

Taču arī Vāciju jau sasniegušie nebūt nav viscaur apmierināti. Pusgadu pavadījuši nometnē ar vēl 400 bēgļiem un katru dienu brokastīs saņemot to pašu maizes, sviesta un džema porciju, vēl vairākas sīriešu ģimenes domā par došanos prom no Eiropas.

Prombraucēji gan joprojām ir mazākumā. Ik dienu Eiropas krastus cenšas sasniegt jauni patvēruma meklētāji. Šorīt vēl 376 cilvēki tika izglābti no gumijas laivām Vidusjūrā un nogādāti Sicīlijas ostā.

1 komentārs