Viļņas lidostā aizturēts islāma ekstrēmists

13 komentāri
Viļņas lidostā aizturēts islāma ekstrēmists
Foto: Ekrānuzņēmums no TV3 arhīva.

Viļņas lidostā nacionālās drošības apsvērumu dēļ ceturtdien aizturēts ar islāma ekstrēmistiem saistīts Tadžikijas pilsonis.

Ališers Toševs ceturtdien tika izraidīts no Zviedrijas un ar lidmašīnu nosūtīts uz Viļņu, jo viņam bija Lietuvas vīza, tīmekļa vietnei “Delfi.lt” apstiprināja valsts robežapsardzības dienesta Prevencijas nodaļas vadītājs Ģiedrjus Misutis.

Vīzu ar kāda lietuviešu tirdzniecības uzņēmuma starpniecību Toševs 2016. gadā saņēmis Lietuvas konsulātā Almati. Pēc ieceļošanas Lietuvā viņš tūlīt devies uz Zviedriju.

1978.gadā dzimušais Toševs zviedru tiesībsargāšanas iestāžu uzmanības lokā nonāca ar savu darbību tīmeklī, izplatot islāmistu propagandu, un aicinājumus uz vardarbību, kā arī izsakot atbalstu terorismam.

Pastiprinātu uzmanību varasiestādes viņam pievērsa pēc aprīlī Stokholmā notikušā terorakta, jo viņš bijis pazīstams ar Uzbekistānas pilsoni Rahmatu Akilovu, kurš vienā no dzīvākajām Zviedrijas galvaspilsētas ielām ar autofurgonu ietriecās ļaužu pūlī, noslepkavojot septiņus cilvēkus.

Tūlīt pēc aizturēšanas Toševs pieprasīja patvērumu Lietuvā un tika ievietots lidostas robežkontroles zonā esošajās imigrantu aizturēšanas telpās.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl