Viļņas iedzīvotājs nonāk aiz restēm pēc sveša Covid sertifikāta lietošanas

0 Komentāru
Viļņas iedzīvotājs nonāk aiz restēm pēc sveša Covid sertifikāta lietošanas
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (AFP/SCANPIX)

Viļņas rajona tiesa piespriedusi reālu cietumsodu kādam vīrietim, kurš izmantojis svešu Lietuvā tā dēvēto “iespēju pasi”, vēstīts kaimiņvalsts medijos.

Līdz šim par šādu pārkāpumu cilvēki mūsu kaimiņvalstī sodīti visai bargi – ar naudas sodiem vairāku tūkstošu eiro apmērā. Vienā no gadījumiem kāds pārkāpējs šķīries no 5000 eiro.

Notiesātias vainu atzinis, viņam cietumā būs jāpavada 18 dienas, vēsta TV3.lt. Piespriestais laiks aiz restēm samazināts par trešdaļu, ņemot vērā atzīšanos – iepriekš sods noteikts mēneša apmērā.

Izmeklēšanas laikā vīrietis uzsvēra, ka “iespēju pasi” atradis trolejbusā uz grīdas. Pēc tam devies uz lielveikalu, to izmantojot pie ieejas. Pārkāpumu konstatēja apsargi.

Līdz šim Latvijā notiek diskusijas par soda mēru, ja atklājies, ka Covid-19 sertifikāts ticis viltots. Paredzēts, ka par šādiem gadījumiem varēs piemērot ne tikai naudas sodu vai piespiedu darbu, bet arī brīvības atņemšanu līdz vienam gadam. Tāpat atbildība gaidāma par citas personas sertifikāta izmantošanu, līdzīgi kā Lietuvas gadījumā.

Lasi vēl: Par viltota Covid-19 drošības sertifikāta iegādi varētu draudēt pat cietumsods

0 Komentāru