Viļņā kārtības nodrošināšanai izmantos dronus

1 komentārs
Viļņā kārtības nodrošināšanai izmantos dronus
AFP / SCANPIX

Viļņā kārtības nodrošināšanai sabiedriskās vietās un iedzīvotāju informēšanai tiks izmantoti droni, pirmdien paziņojusi pilsētas pašvaldība.

Bezpilota lidaparātu ievāktā informācija par pārkāpumiem varēs tikt nodota vai nu pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļai, vai policijai.

Sākotnēji paredzēts, ka no plkst. 9.00 līdz 18.00 virs Viļņas dežurēs septiņi brīvprātīgo droni, bet drīzumā to skaitu paredzēts palielināt.

“Droni palīdzēs uzraudzīt vietas, kur iespējama cilvēku pulcēšanās, viņiem tiks pārraidīta audioinformācija vai arī tādās vietās operatīvi ieradīsies sabiedriskās kārtības sargi,” teikts pašvaldības izplatītajā paziņojumā.

Īpašu uzmanību paredzēts pievērst parkiem un bērnu rotaļlaukumiem, kur joprojām brīžiem var vērot cilvēku pulcēšanos. Dronu filmētais skats no augšas tiks pārraidīts tieši uz galvaspilsētas pašvaldības Ārkārtējo situāciju operāciju centru, kurš koordinēs, kurp nosūtīt patruļas, vai arī lems pieaicināt palīgā policiju.

Kā norādījusi Viļņas pašvaldības administrācijas direktora padomniece Egle Radvile, tas palīdzēs ietaupīt kārtības sargu laiku un noteikt, kur viņu klātbūtne visvairāk vajadzīga.

“Viens no droniem arī pats spēj pārraidīt audioinformāciju – cerēsim, ka tas palīdzēs pašiem Viļņas iedzīvotājiem pieņemt saprātīgus lēmumus,” viņa piebildusi.

Policija un citi atbildīgie dienesti pēdējā laikā pastiprinājuši dežūras sabiedriskās vietās, īpašu uzmanību pievēršot tam, kā cilvēki, kuri nesen atgriezušies no ārzemēm vai bijuši saskarsmē ar personām, kurām atklāta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, ievēro prasību par obligātu divu nedēļu karantīnu.

Kārtības sargi arī raugās, vai cilvēki ievēro noteikto distanci cits no cita un nepārkāpj aizliegumu pulcēties kopā vairāk par diviem, izņemot vienas ģimenes locekļus.