2 komentāri
Viesuļvētra “Irma” izraisījusi neparastu dabas parādību – Tampas līcis palicis bez ūdens
Foto: LETA/REUTERS

Viesuļvētra “Irma” izraisījusi neparasti lielu bēgumu Tampas pludmalē, ūdens ir aizstumts vairākus simtus metru prom. Cilvēki pastaigājas vietā, kur parasti ir pusotru metru dziļš.

Ārkārtīgi spēcīgā vētra “Irma” svētdien traucās cauri Floridas štatam, pārpludinot mājas, atstājot bez elektrības vairākus simtus tūkstošus, gāžot masīvus ceļamkrānus Maiami. Savukārt Tampā vētra ir “izsūkusi sausu” Tampas līci, ko steidz izmantot vietējie iedzīvotāji, lai pastaigātos. Cilvēki gan tiek aicināti uzmanīties, jo ūdens var jebkurā mirklī atgriezties un apdraudēt ziņkārīgos.

Šī parādība novērota arī vairākās citās pludmalēs. Sarasotas līcī cieta divi lamantīni, kad vētra izsūca visu ūdeni no līča.

Viesuļvētras “Irma” spēks svētdien pieauga līdz ceturtajai kategorijai, bet pēc tam samazinājās līdz trešajai un vēlāk – līdz otrajai kategorijai. Pirmdien orkāna “Irma” spēks samazinājās līdz pirmajai kategorijai, tomēr viesuļvētra, kas plosās Floridā, joprojām rada lielus draudus.

Viesuļvētras radītie postījumi Floridā vēl nav apzināti. Viesuļvētras zona ir apmēram 650 kilometrus plata. Rīkojums evakuēties dots sešiem miljoniem jeb apmēram trešdaļai Floridas iedzīvotāju. Maiami un citu pilsētu ielas ir applūdušas, un Maiami spēcīgais vējš apgāzis vairākus ceļamkrānus.

Darbu pārtraukušas Maiami, Orlando, Tampas, Fortloderdeilas un citas štata lidostas.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl