Viesstrādnieku kļuvis par daudz! Briti vēlas ierobežot pabalstu piešķiršanu

9 komentāri

Šodien Briselē risinās sarunas par pabalstu nepiešķiršanu jaunajiem imigrantiem, kas apmetušies un strādā Lielbritānijā. Piedāvāts pirmos četrus gadus neatbalstīt iebraucējus, tomēr, pēc vietējo domām, tas situāciju nemainīs.

Anglijas pilsētā Bostonā liela daļa iedzīvotāju ir imigranti no Austrumeiropas. Vietējie cer, ka iebraucēju straume apstāsies, jo tas nesola labu nākotni ne pilsētai, ne viņiem pašiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr iedzīvotāji neredz jēgu premjera Deivida Kamerona iecerei “nogriezt” pabalstus, jo vairums ieceļotāju britu salās uzturas četrus un vairāk gadu, tāpēc izmaiņas nejutīs. Viņuprāt, vajadzīgs cits plāns.

Imigrantu pieplūdums nesis arī daudzas pozitīvas pārmaiņas, piemēram, agrāk tukšajās ielās atvērti gan latviešu, gan poļu produktu veikali.

Tomēr dārzeņu un narcišu dobēs darbu atradušie bieži samierinās vien ar sezonālu darba vietu, tādēļ pabalsti nepieciešami ēdienam un mājvietai. Daudzi tos nemaz nelūgtu, ja spētu nopelnīt minimālo algu strādājot.

Plašie ražas lauki nodrošina darbu arī vairākiem tūkstošiem latviešu viesstrādnieku. Viņi saskata problēmas, ja uz Britu salām plūdīs vēl vairāk cilvēku – visiem darba varot nepietikt.

Lielākā daļa viesstrādnieku uz Lielbritāniju brauc salīdzinoši lielo algu dēļ. Viņi tur veic darbus, ko vietējie nevar vai negrib strādāt.

Video

TOP komentāri

 • silk
  +4 +4 0

  silk

  Ne jau viesstrādnieku kļuvis par daudz. Par daudz ir pabalstu diedelētāju. Nostrādā minimālo laiku cik vajadzīgs, lai pieteiktos uz pabalstiem, un uzskata, ka nu var nestrādāt līdz mūža galam un sēdēt uz UK kakla, kājiņas nokāruši. Britiem ir spēcīga ekonomika, bet nevar taču viņi uzturēt puspasaules (Latviju ieskaitot) diedelniekus.
 • Viktorija
  +2 +2 0

  Viktorija

  XD hahahahhhhhaaaaaaahaaaaaaaaah, cilvēki varētu iemācīties nerunāt nevietā, jo jūs (kas nav bijuši uk) neko par šo tēmu nezinat, tikai to ko saka dzeltenās lapeles. Piekrītu tiem, kas saka ka jāaizliedz iebraukt tiem, kas nezin angļu valodu. Varbūt veikt tādu kā testu uz robežas par angļu valodaszināšanām
 • Yuy
  +2 +2 0

  Yuy

  Man air ir 2 berni, šobrīd esmu mājas ar mazāko,bet nesaņemam un ari nelūdzam nekādus pabalstus vai mājas. Virs strāda un ari es pēc dažiem mēnešiem jau atgriezīšos darba. Ta ka ne jau visi dzīvo uz pabalstiem un koncil mājas.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl