Viens pēc otra atklājas jauni ar olimpisko sportu saistīti skandāli

Komentāri

Kamēr Brazīlijā turpinās priekšdarbi pirms šā gada Olimpiskajām spēlēm, citviet pasaulē viens pēc otra atklājas arvien jauni ar olimpisko sportu saistīti skandāli.

Francijas izmeklētāji paziņojuši, ka Japāna tiesības rīkot 2020. gada olimpiskās spēles ieguvusi ar kukuļu palīdzību, tikmēr bijušais Maskavas antidopinga laboratorijas vadītājs atzinies, ka Krievijas varasiestādes organizējušas vērienīgu krāpšanos, lai savus sportistus pasargātu no dopinga analīzēm Soču spēlēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Japāna samaksājusi divus miljonus dolāru bijušajam starptautiskās vieglatlētikas federācijas vadītājam Lamīnam Djakam apmaiņā pret viņa balsi par to, lai nākamā olimpiāde pēc Rio notiktu Tokijā – šādi paziņojuši Francijas izmeklētāji. Viņi naudas ceļu izsekojuši caur Djaka dēla kontiem Singapūras bankās. Kukuļotāji veicot maksājumus bijuši reti neapdomīgi, kā maksājuma mērķi norādot Tokija 2020 olimpiskā kandidatūra. Tikmēr Japānas spēļu rīkotāji visas apsūdzības kategoriski noraida.

Ironiskā kārtā līdz šim atklājumam franču izmeklētāji aizrakušies, pētot pavisam citu sporta skandālu. Proti, pagājušā gada novembrī viņi Djaku aizturēja aizdomās par kukuļu pieņemšanu, apmaiņā pret dopinga lietošanā pieķertu Krievijas sportistu piesegšanu.

Krievijas sporta pasauli pēdējā laikā satricina viens dopinga skandāls pēc otra, un joprojām nav skaidrs, vai mūsu austrumu kaimiņvalsts vieglatlētiem vispār tiks atļauts piedalīties Rio olimpiādē. Viņi no starptautiskām sacensībām tika diskvalificēti, kad atklājās masveidīgi dopinga pārkāpumi Krievijas sportā.

Krievijas atlētu cerības uz dalību olimpiādē vēl vairāk varētu iedragāt pavisam jauns dopinga skandāls – bijušais Maskavas antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs intervijā prestižajam laikrakstam New York Times nupat atklājis, ka vairāki Krievijas medaļnieki Soču olimpiādē par saviem panākumiem var pateikties dopingam. Viņš esot izstrādājis īpašu aizliegto vielu kokteili, kas dots Krievijas sportistiem, tostarp 15 medaļu ieguvējiem. Pēc tam antidopinga laboratorijas darbinieki sadarbībā ar Krievijas specdienestiem šo sportistu urīna analīzes nomainījuši pret tādām, kas ņemtas vairākus mēnešus agrāk.

Krievijas Sporta ministrija šos atklājumus nodēvējusi par šokējošiem un solījusi turpināt darbu, lai izpildītu pasaules antidopinga aģentūras prasības.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl