Viens no Briseles teroristiem-pašnāvniekiem iepriekš bijis aizturēts Turcijā, bet tika deportēts uz Beļģiju

0 Komentāru
Viens no Briseles teroristiem-pašnāvniekiem iepriekš bijis aizturēts Turcijā, bet tika deportēts uz Beļģiju

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka viens no brāļiem teroristiem pašnāvniekiem Ibrahims el Bakrauī iepriekš tika aizturēts Turcijā un deportēts uz Beļģiju.  Erdogans arī paziņojis, ka par spīti Turcijas brīdinājumiem Beļģijas drošības dienesti viņu atbrīvojuši.

“Viens no Briseles teroristiem tika aizturēts jau 2015. gada jūnijā. Neskatoties uz mūsu brīdinājumu, ka šī persona ir ārvalstu terorists, Beļģijas varas iestādes nevarēja atrast viņa saikni ar terorismu,” pauda Erdogans.

Jau vēstījām, ka Beļģija noskaidrojusi, ka teroraktus Briseles lidostā un metro sarīkojuši divi brāļi, kuri iepriekš bijuši policijas redzeslokā. Halids un Ibrahims el Bakrauī identificēti pēc viņu pirkstu nospiedumiem.

Policijas redzeslokā šobrīd ir vēl viens vīrietis, kura somā lidostā esot bijis vislielākais spridzeklis un kurš šobrīd vēl bēguļo. Viņa meklēšanā iesaistīti vērienīgi drošības spēki.

Otrdien teroristu pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos dzīvību zaudēja 31 cilvēks, bet ievainoti vēl vismaz 270. Vairāku veselības stāvoklis tiek raksturots kā kritisks. Tāpēc bojāgājušo skaits varētu turpināt pieaugt.

Atbildību par notikušo uzņēmies teroristu grupējums Daesh.

Foto – sēras un drošības pasākumi Briselē:

Video

0 Komentāru