Komentāri

Beļģijas politiskie līderi tomēr spējuši savstarpēji vienoties un nolēmuši atbalstīt Eiropas Savienības un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu. Iepriekš Beļģijas franciski runājošais Valonijas reģions draudēja izgāzt šo starpkontinentālo līgumu.

Ceturtdien, 27. oktobrī, pēc kārtējā sarunu raunda ar Valonijas valdību beļģi vienojušies par kompromisa tekstu – tas pirms parakstīšanas gan vēl jāizskata pārējām 27 ES dalībvalstīm un Kanādai. Līdz šim Beļģijas federālajai valdība nebija izdevies pārliecināt Valoniju par labu līgumam. Valoņi atteicās to parakstīt, jo uzskatīja, ka līgums vājinās darba un vides standartus, kā arī apdraudēs reģiona lauksaimniecības industriju. Nu atrasts kompromis izejai no strupceļa.

Valonijas dēļ uz nenoteiktu laiku atcelts Briselē paredzētais Eiropas Savienības un Kanādas samits.

Lai CETA, kura izstrādē pagājuši septiņi gadi, tiktu parakstīts, līgums jāatbalsta visām 28 bloka valstīm. Līdz šim to nebija vienīgi Beļģija, kas sola to izdarīt līdz piektdienas vakaram.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl