Vieni šo dienu nevarēja vien sagaidīt, citi cerēja, ka tā nekad nepienāks. Tramps ir kļuvis par ASV prezidentu!

0 Komentāru

20. janvāris ir klāt, un Amerikas Savienotajās Valstīs tas nozīmē, ka Donalds Tramps nodevis zvērestu un oficiāli kļuvis par 45. cilvēku, kurš ieguvis Ovālā kabineta atslēgas.

Visas dienas garumā pasaule šo brīdi gaidīja ar dažādām emocijām.  Pirmā šorīt modās Āzija, un Japānas ielās vēl naktī izgāja vairāk nekā 600 cilvēku, lai protestētu pret Donalda Trampa kļūšanu par ASV prezidentu. Viņi sauca – “mīlestība, nevis naids padara pasauli diženu”.

“Es baidos par visu, ko Amerikas valdība dara, baidos par demokrātiju. Un baidos, jo tā cilvēka pirksts ir uz pogas!” pauda kāda angļu valodas skolotāja.

Aktīvisti neapmierinātību pauda arī Londonā, kur pulcējās pie ASV vēstniecības sienām, sejas aizklājuši ar Trampa maskām un rokās turēdami plakātus – ”nē rasismam, nē Trampam!”.

Bezmiega nakti aizvadīja arī Vašingtonas iedzīvotāji. Lai neradītu iespaidu, ka lielvalsts galvaspilsēta ir mierā ar nākamo prezidentu, viņi jau rīta agrumā devās ielās un skandēja, ka Trampam jādodas prom.

Vēl iespaidīgāks bija mītiņš Vašingtonā ceturtdien, ko apmeklēja vadošās Holivudas zvaigznes. Trampu parodēja, par viņu šausminājās un aicināja cilvēkus nepadoties vājprātam.

Nav pārsteigums, ka ar pavisam citādām izjūtām Trampa inaugurāciju uzņem Krievijas informatīvajā telpā dzīvojošie. Tā – maskavieši šodien priecājās, ka ”labdarim” Putinam nu būšot palīgs.

Svinību gaisotnē inaugurācijas dienu sagaidīja arī ”brexitisti” jeb tie, kuri Lielbritāniju izveda no Eiropas Savienības. Viņi ir pārliecināti, ka nedz ar britiem, nedz amerikāņiem nekas vēl nebeigsies.

0 Komentāru