Komentāri
Vidusjūru šogad šķērsojuši jau 137 000 imigrantu; gaidāms, ka situācija saasināsies
FOTO: SCANPIX

Vidusjūru šā gada pirmajā pusē šķērsojuši jau 137 000 imigrantu, kas ir rekordaugsts skaits, trešdien paziņoja ANO. Lielākā daļa bēg no kara, konfliktiem un vajāšanām.

“Eiropa piedzīvo vēsturisku jūras bēgļu krīzi,” ANO bēgļu aģentūra brīdināja ziņojumā. Salīdzinājumā ar 2014. gada pirmo pusi šā gada pirmajā pusē Vidusjūru šķērsojušo bēgļu skaits pieaudzis par 83%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaidāms, ka vasarā, iestājoties mierīgākiem laikapstākļiem, situācija saasināsies, jo cilvēku kontrabandisti laivās, kas bieži ir nestabilas, bīstamajā ceļojumā varēs nosūtīt vairāk cilvēku.

Imigrācijas krīze ir viens no aktuālākajiem patlaban risināmajiem Eiropas Savienības (ES) jautājumiem. Tiek meklēts līdzsvars starp cilvēku kontrabandas ierobežošanu un iespējām palīdzēt atbraukušajiem cilvēkiem, no kuriem daudzi ir slimi, badā un trūkumā.

Lielais imigrantu skaits, kas ieplūst Grieķijā un Itālijā, izraisījis protestus un pieaugošu pret ārzemniekiem vērstu retoriku.

Abas valstis apsveikušas Briseles lēmumu sadalīt starp dalībvalstīm 40 000 sīriešu un eritrejiešu bēgļu, kas jau ieradušies Eiropā, un aicinājušas valstis uz lielāku solidaritāti.

ANO pārstāvis Antonio Guterress akcentēja, ka lielākā daļa cilvēku, kas dodas bīstamajā ceļojumā pāri Vidusjūrai, nav ekonomiskie imigranti.

“Lielākā daļa cilvēku, kuri ierodas Eiropā pa jūru, ir bēgļi, kas meklē patvērumu no kara un vajāšanām,” viņš norādīja paziņojumā.

Trešdaļa cilvēku, kas ieradušies Itālijā vai Grieķijā pa jūru, nāk no kara plosītās Sīrijas. No vardarbības Afganistānā un no Eritrejas represīvā režīma aizbēgušie veido 12 procentus no atbraukušajiem. Bēgļi ieradušies arī no Somālijas, Nigērijas, Irākas un Sudānas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl