Vidusjūrā atrastas avarējušās EgyptAir lidmašīnas atlūzas

Komentāri
Vidusjūrā atrastas avarējušās EgyptAir lidmašīnas atlūzas
FOTO: LETA

Vidusjūrā atrastas atlūzas no Egyptair lidmašīnas, kura aizvadītajā naktī pazuda no radariem ar 66 cilvēkiem uz borta.

Lidmašīna pusnaktī pēc vietējā laika bija devusies ceļā no Šarla de Golla lidostas Parīzē, Francijā uz Ēģiptes galvaspilsētu Kairu, taču neilgi pēc ielidošanas Ēģiptes gaisa telpā tā pazudusi no radaru ekrāniem.

Atrodoties virs Vidusjūras, tā veikusi vairākus straujus manevrus, tad sākusi strauji zaudēt augstumu un iekritusi Vidusjūrā netālu no Grieķijai piederošās Karpatas salas.

No lidmašīnā bijušajiem 56 pasažieriem un 10 apkalpes locekļiem lielākā daļa – 30 bija Ēģiptes pilsoņi, 15 – Francijas pilsoņi, kā arī vēl vairāku citu valstu pārstāvji. Latvijas valstspiederīgo lidmašīnā nav bijis.

Francijas prezidents izteicis līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un aicinājis vēl nesteigties ar paziņojumiem par avārijas iemesliem.

Aviokompānijas pārstāvji norāda, ka piloti pirms lidmašīnas pazušanas no radariem nav ziņojuši par kādām problēmām, kuras būtu radušās lidmašīnai. Lidmašīnas meklēšanas operācijās iesaistīti kuģi un plaši aviācijas spēki.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl