Vides eksperti bažījas par tūkstošiem koalu bojāeju Austrālijas krūmāju ugunsgrēkos

2 komentāri
Vides eksperti bažījas par tūkstošiem koalu bojāeju Austrālijas krūmāju ugunsgrēkos
REUTERS / SCANPIX

Pastāv bažas par tūkstošiem koalu bojāeju Austrālijas postošajos krūmāju ugunsgrēkos teritorijā uz ziemeļiem no Sidnejas.

Jaundienvidvelsas štata ziemeļaustrumos dzīvo līdz 28 000 koalu, taču savvaļas ugunsgrēki to populāciju pēdējos mēnešos ir ievērojami samazinājuši.

“Izpostīti aptuveni 30% to dzīvesvietas,” pavēstīja Austrālijas vides ministre Sjūzena Leja. “Taču mēs zināsim vairāk, kad ugunsgrēki būs rimušies un varēs veikt pienācīgu novērtējumu.”

Tikmēr Austrālija atkal gatavojas ārkārtīgi spēcīgam karstumam tuvākajās dienās, karstuma vilnim virzoties uz valsts austrumu piekrasti.

Austrālijas galvaspilsēta Kanbera paaugstinājusi ugunsgrēku trauksmes līmeni un pilnībā aizliegusi dedzināt uguni ārā, temperatūrai sestdien pilsētā paaugstinoties līdz 38 grādiem.

Nedēļas nogalē turpinās centieni attīrīt zemi ap plašajām ugunsgrēku zonām Sidnejas rietumos un dienvidos, pirms pirmdien un otrdien reģionu skars karstuma vilnis.

Šobrīd Jaundienvidvelsas štatā joprojām plosās aptuveni 70 ugunsgrēki, no kuriem vairāk nekā 30 netiek kontrolēti.

Štatā līdz šim izdeguši 34 000 kvadrātkilometri zemes, kas ir aptuveni Beļģijas lieluma teritorija. Nodegušas teju 1000 mājas un dzīvību zaudējuši deviņi cilvēki, ieskaitot divus ugunsdzēsējus.

2 komentāri