VIDEO: Vējonis par ASV vēlēšanu iznākumu; svarīgi ir mazināt plaisu starp politiķiem un sabiedrību

1 komentārs
VIDEO: Vējonis par ASV vēlēšanu iznākumu; svarīgi ir mazināt plaisu starp politiķiem un sabiedrību
FOTO: LETA ()

Par ASV prezidenta vēlēšanām savu viedokli pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ministru prezidents Māris Kučinckis.

Vējonis akcentēja, ka pārsteigums bija daudziem pasaulē, bet tas vēlreiz apliecina, ka sabiedrība ir noilgojusies pēc pārmaiņām. Politiķiem ir jāizvērtē iemesli, kāpēc tas tā ir noticis un jāvērš situācija par labu. Viņš akcentēja, ka nākotnē politiķiem, pieņemot lēmumus, daudz vairāk tos vajadzētu skaidrot sabiedrībai, lai vairotu tās izpratni par vienu vai otru rīcību.
Tas esot būtiski, lai tā plaisa, kas brīžiem ir izveidojusies starp politiķiem un sabiedrību, mazinātos.

Raimonds Vējonis, Valsts prezidents

Pārsteigums bija daudziem pasaulē, līdzīgi kā ar Brexit iznākumu. Tas vēlreiz apliecina to, ka sabiedrība ir noilgojusies pēc pārmaiņām dažādās valstīs un politiķiem ir jāizvērtē iemesli, kāpēc tas ir noticis. Un, protams, ir jāvērš situācija uz labu nākotnē. Lai nākotnē, politiķi pieņemot lēmumus, daudz vairāk viņus skaidrotu sabiedrībai. Lai tā saprastu, kāpēc politiķi tā ir rīkojušies. Ir ļoti svarīgi, lai plaisa, kas izveidojusies starp sabiedrību un politiķiem, mazinātos.

Tāpat prezidents akcentēja, ka Latvija ir apņēmusies līdz 2018. gadam izpildīt solīto par 2% no iekšzemes kopprodukta atvēlēšanu aizsardzības budžetam un patlaban notiekot reāls darbs, lai to īstenotu.
Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis atgādināja, ka attiecībā uz aizsardzības budžeta palielināšanu ir konsekvents plāns, kā šie līdzekļi tiek izlietoti, un patlaban nebūtu lietderīgi kaut ko sasteigt ar finansējuma palielināšanu.

Video

Plašāk par Raimonda Vējoņa teikto par ASV vēlēšanām TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

  • Gunārs
    +1 +1 0

    Gunārs

    Nu gan, ir viss kā vajag būt! Pasaule mainās ik minūti, mainamies arī paši!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl