VIDEO: TV3 ziņu komanda dodas ceļā uz ASV, lai vēstītu par prezidenta vēlēšanām!

Komentāri

ASV prezidenta vēlēšanas ir notikums, kuram nav līdzīga. Tas ir brīdis, kad tiek izraudzīts ne vien šīs valsts nākamais līderis, bet arī cilvēks, kura lēmumi ietekmēs procesus šaipus okeānam. Šoreiz, kad aci pret aci stājušies Hilarija Klintone un Donalds Tramps, interese ir vēl nebijusi augsta. Visa pasaule noraugās, ko amerikāņi izvēlēsies – politiķi vai biznesmeni, pieredzi vai naudu, Klintoni vai Trampu. Vēsturiskajā brīdi klāt būs arī TV3 ziņu filmēšanas grupa – žurnāliste Kristīne Žilde-Krēvica un operators Rolands Polītis.

Līdz ASV prezidenta vēlēšanām atlicis mazāk par divām nedēļām. Lai arī daudzkārt jau atkārtots, šīs patiesi ir vēsturiskas vēlēšanas. Ne vien pirmo reizi ASV prezidenta amatam ir nominēta sieviete, kas valstij ar visai smagnējo vēsturi ir ārkārtīgi augsts sasniegums, bet pirmo reizi kāda no lielajām partijām šim amatam izvirzījusi cilvēku ar tik apšaubāmu reputāciju kā Donalds Tramps.

Iespējams, tas ir pierādījums milzīgajai naudas varai politikā, bet, iespējams, tieši Tramps atspoguļo vairuma amerikāņu sabiedrības domas. To uzzināsim 8. novembrī, kad amerikāņiem būs jāizdara izvēle.

Kristīne Žilde-Krēvica, TV3 ziņu žurnāliste:

Uz ASV braucu patiesi liela notikuma gaidās un gatava jebkādam iznākumam. Lai arī varētu šķist, ka vēlēšanu rezultāts jau izšķirts un Trampa nonākšana tik tālu pati par sevi bijusi kļūda, es tomēr nebūtu tik droša, ka amerikāņu balsojums būs vienprātīgs. Par maz novērtēta neapmierinātība, kas daudzos mīt tieši pret Hilariju. Cenšoties spītēt Klintonu klanam, var tikt atdota balss par prezidenta amatam kliedzoši nepiemēroto Trampu. Tiklab var nospēlēt “sievietes” kārts un par prezidentu kļūt Klintone. Liela daļa uzrunāto amerikāņu gan godīgi teikuši – izvēle šoreiz jāizdara starp sliktu un vēl sliktāku.

Sekojiet līdzi speciālreportāžām no ASV!

Sākot ar 5. novembri,  ik vakaru  TV3 ziņās plkst. 19.00

Savukārt jau pēc vēlēšanām, kad rezultāts būs zināms, 12. novembrī plkst. 19.35 skatītāju vērtējumam tiks nodota Kristīnes Žilde-Krēvicas dokumentālā filma Pirmā persona!

Lasi vēl