2 komentāri

Nepieredzēti stiprās lietavas sestdien un naktī uz svētdienu appludinājušas daudzas Krievijas galvaspilsētas Maskavas ielas, bet Kurska, valsts centrālajā daļā, pārvērtusies par Venēciju, ziņo amatpersonas, mediji un sociālo tīklu lietotāji.

Lietusgāzes sestdien dienas otrajā pusē galvaspilsētā paralizējušas transporta kustību. Applūdusi arī Tveras iela Maskavas centrā.

Maskavā desmit stundu laikā nokrišņu daudzums sestdien un naktī uz svētdienu sasniedzis 41 milimetru jeb 55% no mēneša normas.

Tādējādi esot pārspēts 1933.  gada rekords, kad nokrišņu daudzums sasniedzis 23 milimetrus.

Ilgo un spēcīgo lietavu dēļ applūdušas Kurskas ielas. Kanalizācijas sistēma, īpaši pilsētas vecajā daļā, nav tikusi galā ar milzīgo ūdens daudzumu.

Ūdens līmenis pilsētas ielās dažviet bijis tik augsts, ka virs ūdens palikuši vien vieglo automašīnu jumti.

Iedzīvotāji pa pilsētu bijuši spiesti pārvietoties peldus, vēsta medijs RBC.

Nav ziņu, ka stihijā kāds būtu zaudējis dzīvību.

Kurskā 12 stundu laikā nokrišņu daudzums sasniedzis 62 milimetrus, vēsta Krievijas Hidrometeoroloģiskais centrs, norādot, ka mēneša norma ir 71 milimetrs.

Lietavas izraisījis anticiklons, kas izveidojies Volgas un Donas lejtecē.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Grēku plūdi.Ir naudas moderniem ieročiem, bet nav, lai modernizētu ielu kanalizāciju.Par prioritātēm būtu jādomā arī citās pilsētās un valstis.
  • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl