Video salīdzinājums: Trampa un Obamas uzrunas pēc bīstamu teroristu nāves

1 komentārs
Video salīdzinājums: Trampa un Obamas uzrunas pēc bīstamu teroristu nāves
REUTERS / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien, 27. oktobrī, oficiāli apstiprināja iepriekš medijos izskanējušo informāciju, ka ASV spēku uzbrukuma gaitā Sīrijā zaudējis dzīvību džihādistu grupējuma “Islāma valsts” līderis Abu Bakrs al Bagdadi.

Pēc Trampa paziņojuma populārais ASV komiķis Džimijs Kimmels savā raidījumā salīdzinājis Trampa uzrunu, paziņojot par Bagdadi nāvi, un kādreizējā ASV prezidents Baraka Obamas uzrunu pēc Osama bin Ladena nogalināšanas 2011. gadā.

Kā uzsver komiķis, – Obamas uzruna ilgusi apmēram deviņas minūtes, tikmēr Tramps par Bagdadi nāvi klāstījis 48 minūtes.

Salīdzinājuma video ietverts Obamas sacītais, ka “ASV veica operāciju, kuras laikā nogalināts bin Ladens. Pēc apšaudes viņi [ASV spēki] nogalināja bin Ladenu un ieguva viņa ķermeni,” savukārt Tramps ASV spēku uzbrukumu raksturojis sekojoši: “Viņi daudz šāva un spridzināja, neizmantojot pat “galvenās durvis”…Viņš nomira kā suns. Skaists suns, spēcīgs suns.”

Video noslēgumā iekļauti Obamas pateicības vārdi karavīriem, kuri piedalījās operācijā, tikmēr Tramps savā uzrunā paudis, ka “par paveikto nesaņem nekādu atzinību, bet tas nekas.”

Kopš video publicēšanas vietnē “YouTube” tas sasniedzis vairāk nekā 3 miljonus skatījumu.

Video: Trampa un Obamas uzrunu “mikslis”

Kā iepriekš ziņots, Bagdadi uzspridzinājies, detonējot spridzekļu vesti, un viņa ķermenis sprādzienā sakropļots, bet analīzes ļāvušas identificēt ”Islāma valsts” līderi.

Par operācijas izdošanos ASV prezidents izteicis pateicību ”Krievijai, Turcijai, Sīrijai un Irākai”.

ASV vadītās koalīcijas spēki al Bagdadi pēdas dzinuši vairākus gadus, un pēdējo gadu laikā par viņa nāvi ziņots vairākkārt, bet iepriekš šīs ziņas nav apstiprinājušās. Savulaik Vašingtona izsludināja atlīdzību 25 miljonu dolāru apmērā par informāciju, kas ļautu noteikt ”Islāma valsts” līdera atrašanās vietu.