VIDEO: latviete Anglijā aģitē britus palikt Eiropas Savienībā

0 Komentāru
VIDEO: latviete Anglijā aģitē britus palikt Eiropas Savienībā
LNT

Lai pārliecinātu Anglijas pilsētā Mančestrā dzīvojošos, ka referendumā ir jābalso par palikšanu Eiropas Savienībā, ielās dodas arī latviete Dzidra Nūra, kura jau otro gadu strādā Mančestras domē kā deputāte. LNT Ziņu speciālreportāžu sērijā no Anglijas latviete stāsta, cik svarīgi viņai ir iespaidot referenduma iznākumu.

Apvienotās Karalistes likteni – palikt Eiropas Savienībā vai izstāties – izšķirs šobrīd vēl neizlēmušie balsstiesīgie. Pēc aptauju datiem, aptuveni 20 procentu Lielbritānijas pilsoņu vēl svārstās, kādu atzīmi veikt referenduma lapā.

Referenduma aģitācijas avīzes pastkastītēs Anglijas ziemeļrietumu pilsētā Mančestrā met latviete Dzidra Nūra. Viņa nav ne pastniece un nestrādā arī skrejlapu izdales uzņēmumā. Dzidra izceļas latviešu imigrantu kopējā masā.

Dzidra ir vienīgā latviete, kura Apvienotajā Karalistē ieņem tik augstu politisko amatu – Mančestras domes deputāte no Leiboristu jeb Strādnieku partijas. Dzidra te nodzīvojusi 12 gadus, nokārtojusi Lielbritānijas pilsonību, tāpēc drīkstēs ne tikai pati balsot, bet izjūt arī lielu atbildību jau pirms referenduma.

Video

 

Dzidrai ir sava politiskā atbalsta komanda Mančestrā – gan angļi, gan otrās paaudzes imigranti – musulmaņi no Tuvo Austrumu valstīm, kas paklausa Dzidras norādēm, kādos ielu maršrutos izdalīt kampaņas avīzes par palikšanu Eiropas Savienībā.

Dzidra aģitē palikšanai Eiropas Savienībā, jo tā ir arī viņas Leiboristu partijas nostāja.

Britu noskaņojuma aptaujas visā Lielbritānijā rāda – “par” un “pret” nometnēm ir līdzīgs procentuālais sadalījums. Nevienam nav vajadzīgā pārsvara. Apvienotās Karalistes nākotni referendumā izšķirs tie, kur vēl šaubās – izstāties vai palikt.

Tieši Anglijas ziemeļu daļā ir vislielākais neizlēmušo balsotāju skaits. Apvienotajā Karalistē kopumā 17 miljoni cilvēku jeb 23% balsstiesīgo nezina, ko atķeksēt referenduma biļetenā. Lielākoties tas ir grupā no 45 līdz 54 gadiem, sevišķi sievietes – mazkvalificēto darbu darītājas. Šo situāciju par labu cenšas vērst Dzidra, izmantojot izdevību uzrunāt neizlēmušos.

Dzidrai izaicinājums ir ne tikai suņi, bet arī grūti pārliecināmie radikālie eiroskeptiķi no Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas jeb UKIP.

Lai arī Dzidra kā Latvijas-Lielbritānijas dubultpilsone un Mančestras domes deputāte par savu nākotni arī referenduma negatīva iznākuma gadījumā tiešas institucionālas sekas neizjustu, viņa uzsver – izstāšanās būtiski kaitētu Austrumeiropiešu iebraucējiem ikdienas saskarsmē ar angļiem.

“Man liekas, ja balsot iziet, tas var izraisīt lielāku naidu starp tautām, un it īpaši eiropiešiem var pateikt – mēs balsojām, lai izietu, ko tu vēl šeit dari?” teic Nūra.

Taču Eiropas Savienības pretinieku uzsaukumi pret lielo imigrāciju Mančestrā ir dzirdami mazāk nekā citviet. Pilsēta ir pieradusi pie multikulturālisma. Mančestras metropolitēnā – 2,5 miljoni iedzīvotāju. Etniskā dažādība pat lielākā nekā Londonā. Te runā 200 valodās, kas Mančestru padara par lingvistiski daudzveidīgāko visā Rietumeiropā. Tūkstošos mērāma arī latviešu imigrantu kopiena.

”Strādnieku” partijas Anglijas Ziemeļrietumu filiāles biedrs Kevins Pīls norāda: “”Balso Izstāties” kampaņa mokās pārliecināt. No viņiem drīzāk izskan ļoti nejauki, ksenofobiski un rasistiski komentāri. Šeit Mančestrā mēs to neatbalstām. Mums ir ļoti toleranta sabiedrība.

To apliecina arī fakts, ka Mančestras domē pirms diviem gadiem ievēlēta imigrante no Austrumeiropas, Dzidra no Latvijas. Tas būtu kaut kas neiedomājams Anglijas vidienes pilsētās, kur imigrācija kā nepatīkams pārsteigums sācies tikai nesen, un līdz ar to ir izteikts pret iebraucējiem vērsts noskaņojums.

 

0 Komentāru