VIDEO: Itālijā uzstādīts gards Ginesa rekords

Pievienot komentāru
VIDEO: Itālijā uzstādīts gards Ginesa rekords
Foto: ekrānuzņēmums no video

Trešdien Itālijas gleznainajā pilsētā Neapolē uzstādīts vēl nebijis Ginesa rekords – garākā “ceptā” pica.

Neapoliešu klasiskās – slēgtās – “ceptās” picas pagatavošana, kurā iesaistījās aptuveni 100 picu meistari, aizņēma vairākas stundas.

Picā tika izmantoti 83kg miltu, 50kg mocarellas un 15kg rikotas sieru, 7kg tomātu mērces, 15kg šķiņķa šķēles, kā arī neskaitāmas bazilika lapas un pipari.

Rezultātā tapa 7 metrus un 15 centimetrus gara “ceptā” pica, kas nu ir jauns Ginesa rekords.

“”Cepta” pica. Teiksim, tā ir viena no Neapoles klasiskajām picām un tai jābūt lab izceptai konkrētā temperatūrā. Tā ir klasika. Tas ir viens no picas veidiem, kuru es vislabprātāk cepu un ēdu. Tajā ir rikotas siers, speķis un tomāti, eļļas un garšvielu maisījums tam visam piedod sajūtu – lai kurš to ēstu, viņš sapratīs patiesas picas nozīmi,” atzina picas meistars Frančesko Storto.

Notiekošajam cītīgi līdzi sekoja Ginesa rekordu grāmatas pārstāve, kura apstiprināja rekorda uzstādīšanu brīdī, kad tika pasniegta pica.

Jāpiebilst, ka neapoliešu tradicionālā “ceptā” pica ir slēgta tipa pica ar sieru un daudziem citiem ingredientiem. Pēc picas pamatnes un tās sastāvdaļu izvietošanas pica tiek iemērkta verdošā eļļā.