Video iemūžināts no ugunsgrēka bēgoša kaķa lēciens pa mājas piektā stāva logu

0 Komentāru
Video iemūžināts no ugunsgrēka bēgoša kaķa lēciens pa mājas piektā stāva logu
GUARDIAN NEWS

Melns kaķis ceturtdienas, 13.maija,  pēcpusdienā sekmīgi sev glābis dzīvību, izlecot pa Čikāgā degošas mājas piektā stāva logu, vēsta “Chicago Tribune”.

Čikāgas ugunsdzēsības dienests aiztraucies uz ugunsgrēka izcelsmes vietu – kādu virtuvi dauddzīvokļu mājā – plkst. 3 naktī. Uguns tika ierobežota vienā blokā, ņemot vērā betona bloka konstrukcijas īpatnības, un iekšpusē esošais cilvēks liesmas apdzēsa, iekams ieradās pirmie operatīvie dienesti. Ugunsgrēks tika likvidēts 15 minūšu laikā, taču tajā laikā kaķenei vārdā Henesija bija jāpieņem lēmums – glābt savu dzīvību vai mirt.

Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, viņi redzēja kaķi, atrodamies pie loga, lai mēģinātu izkļūt ārā. Ugunsdzēsēji mēģināja kaķim palīdzēt, bet tas aizskrēja uz ugunsgrēka zonu.

Kaut kad vēlāk cilvēki lejā, ēkas ārpusē redzēja, kā kaķis izbāza galvu pa vienu no logiem un paskatījās apkārt. Video redzams, kā sešu stāvu daudzdzīvokļu mājas piektā stāva logos izplūst melni dūmi, kad kaķis paskatās pa to ārā.

“Es pārgāju uz video režīmu, lai redzētu, kas notiks, zinot, ka sekos vai nu amizants vai traģisks notikuma pavērsiens,” sacīja drosmīgā lēciena video autors.

Šķiet, ka kaķis, iekams lēca, aprēķināja, vai šis gājiens būs sekmīgs. Brīdi vēlāk dzīvnieks izlēca no loga, izlaižot mjau, un par collu netrāpīja uz sienas zem loga, kas paglāba tā dzīvību.

Daži no vērotājiem kliedza, kad kaķis bija gaisā, taču tas droši piezemējās uz zāles plākstera un nedaudz atleca, iekams tika nost. Ja kaķis būtu atsities pret sienu, visdrīzāk, iznākums būtu bijis letāls. Izskatījās, ka kaķis nav ievainots un, šķiet, diezgan labi pārzināja ēku, jo tas skrēja tieši pie ieejām, lai mēģinātu atgriezties iekšā, stāstīja glābējs.

Čikāgas ugunsdzēsības dienesta atbildīgā departamenta vadītājs sacīja, ka nekad agrāk nav redzējis kaķi lecam no tik liela augstuma. Viņš mēģināja uzzināt kaķa vārdu, taču nevarēja atrast saimnieku, pirms viņam pašam bija jādodas prom.

Piektdien “Twitter” glābējs rakstīja, ka Henesija vēl nav atgriezusies mājās. Zvēra īpašnieks teica, ka tas bijis mājas kaķis, kurš ārā nemēdza iet. Patlaban dzīvnieku meklēt palīdz arī kaimiņi.
0 Komentāru