VIDEO: Grieķijā iestrēgušie bēgļi dzīvo nabadzībā un vardarbībā

Pievienot komentāru
VIDEO: Grieķijā iestrēgušie bēgļi dzīvo nabadzībā un vardarbībā
LNT

Pēc Eiropas Savienības un Turcijas līguma par bēgļu plūsmas samazināšanu Grieķijā iestrēgušie patvēruma meklētāji nonākuši dziļā nabadzībā.

Viņiem ir liegts strādāt, nav arī nekādu pabalstu, jo grieķu varas iestādes nebūšot spējīgas vēl pat līdz nākamā gada sākumam izskatīt tūkstošiem pieteikumus patvēruma meklētāja statusam.

LNT Ziņu reportieris Uldis Āboliņš no Grieķijas ziņo, ka tas radījis lielu spriedzi starp iebraucējiem.

Lesbas salas administrācijas vadītājs Spiridons Galinos norāda: “Bēgļi un nelegālie imigranti, kas tagad ir kā iesprostoti salā, saprotams, rada spriedzi, viņi fiziski un psiholoģiski ir noguruši un stresā, viņiem vairāk nav naudas. Tas rada nemierus, sacelšanos un streikus pašās nometnēs, kā arī rada tramīgus grieķus, kas dzīvo apkārt šīm nometnēm. Šī šobrīd ir pati galvenā problēma. Mēs šobrīd ciešam no tā, ka Eiropas Savienība ieviesusi politiku, nemaz nejautājot mūsu viedokļi.”

Video

Kāda ir ikdiena bēgļu un nelegālo imigrantu nometnēs Grieķijas Lesbas salā, kas līdz šim bijusi aktīvākā tranzīta vieta, kolēģis Uldis Āboliņš rādīs speciālreportāžā – šovakar LNT Ziņās plkst. 20.00!