VIDEO: Dažas nedēļas vecs jaguāru mazulis apbur pasauli

Komentāri

Sandjego Zooloģiskais dārzs Kalifornijā saviem apmeklētājiem pirmo reizi parādījis jaundzimušo jaguāra mazuli, kurš acumirklī iekarojis apmeklētāju un arī interneta lietotāju sirdis.

Jaguāru mazulis pasaulē nāca 12. martā. Divas nedēļas viņam bija iespēja baudīt tikai savas mammas Nindiri sabiedrību, taču tagad, pēc Zooloģiskā dārza darbinieku domām, mazais kaķu dzimtas pārstāvis ir gana pieaudzis, lai par viņu varētu priecāties arī zoodārza apmeklētāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan jaguāru dzimtene ir tieši rietumu puslode, savvaļā šo graciozo, bet bīstamo dzīvnieku ir palicis ļoti maz.

Jaguāri ir lielākie kaķu dzimtas pārstāvji rietumu puslodē un trešie lielākie kaķi pēc tīģeriem un lauvām pasaulē. Lai gan jaguāra plankumainais kažoks atgādina leopardu, šis dzīvnieks vairāk līdzinās tīģerim. Jaguāram ir visspēcīgākais sakodiens starp visiem kaķu dzimtas pārstāvjiem. Viņš ir spējīgs pavilkt savu upuri, kas sver ap 360 kilogramiem.

Kopš pagājušā gadsimta sākuma jaguāri savvaļā Ziemeļamerikā vairs nav sastopami. Šo cēlo un bīstamo dzīvnieku skaits strauji samazinās arī Dienvidamerikā. Lai gan jaguārus nedrīkst medīt un tirgošanās ar to ādu ir aizliegta, zemnieki medī lielo plēsēju, lai aizsargātu savus mājlopus.

Sandjego zooloģiskajam dārzs velta savus pūliņus apdraudēto dzīvnieku sugu glābšanai no izmiršanas 35 pasaules valstīs.

Skaties video!

Lasi vēl