Komentāri
Video atklāj, ka neilgi pēc katastrofas separātisti pārmeklējuši avarējušo mantas
Foto: AFP/SCANPIX

Vietējo separātistu uzņemts video, kurš nonācis medija BBC rokās, atklāj, ka neilgi pēc gaisa kuģa avārijas separātisti pārmeklējuši avārijas vietā atrodamās bojāgājušo mantas, meklē lidaparāta melnās kastes un mēģina ievākt citu informāciju.

Video aplūkojams šeit!

Videomateriālā dzirdamās prokrievisko separātistu sarunās pausts pārsteigums, ka mirušie cilvēki ir ārzemnieki. ”Kurš viņiem šeit devis ”gaiteni”,” jautā kāds no separātistiem. Jāatgādina, ka līdz notikušajai katastrofai gaisa satiksme pāri Doņeckai bija atļauta, taču kopš 17. jūlija gaisa telpa šajā Austrumukrainas apgabalā tika slēgta.

”Vāciet USB atmiņas kartes – informācija ir pati svarīgākā,” video dzirdams, kā tiek sniegti rīkojumi. Tāpat tiek dota pavēle meklēt gaisa kuģa melnās kastes.

”Mēs aplūkojām mantas un meklējām dokumentus. Tad mēs tos ielikām kravas mašīnā un aizvedām prom, lai izpētītu,” vēlāk intervijā BBC neslēpa prokrievisko separātistu komandieris Žuks.

Medijs uzsver, ka viņu rīcībā nonākušais video parāda, kā rīkojusies viena no prokrievisko separātistu grupām, taču tajā nav pierādījumu par to, kurš ir atbildīgs par lidmašīnas notriekšanu.

Savukārt ASV rīcībā ir informācija par to, ka ”piedzērušies separātistu kaujinieki samet līķus kravas mašīnās, aizvācot gan mirstīgās atliekas, gan pierādījumus”. Tā izteicās ASV valsts sekretārs Džons Kerijs. Viņš arī norādīja, ka ASV ir informācija par to, kad un no kurienes un kādā trajektorijā zenītraķete tika izšauta. Viņš pauda, ka lidmašīnas notriekšanā izmantota raķešu sistēma SA-11.

Jāatgādina, mikroblogošanas vietnē ”Twitter” separātistu kontā neilgi pēc gaisa kuģa notriekšanas parādījās plātīšanās par kādu notriektu lidmašīnu. Pēc tam, kad atklājās, ka notriekta ir pasažieru lidmašīna, šie ieraksti tika dzēsti.

Jau ziņots, ka pirmdien, 21. jūlijā, Doņeckās apgabala Torezā, no kuras netālu pagājušajā nedēļā nogāzās ”Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna un kur pašlaik tiek glabātas bojāgājušo mirstīgās atliekas, ieradušies Nīderlandes eksperti. Ukrainas premjers Arsens Jaceņuks ierosinājis Nīderlandei kļūt par vadošo starptautiskajā izmeklēšanā. Nīderlande katastrofā zaudēja visvairāk pilsoņu.

Lasi vēl