ASV slepkava nofilmējis, kā nošauj žurnālisti un operatoru

3 komentāri
ASV slepkava nofilmējis, kā nošauj žurnālisti un operatoru
FOTO: SCANPIX

ASV notikusi asinis stindzinoša slepkavība. Televīzijas tiešraides laikā Virdžīnijā nošauta jauna žurnāliste un operators. Atklājies, ka slepkava ir viņu bijušais kolēģis.

Šāvieni atskanēja brīdī, kad 24 gadus vecā Elisona Pārkere šodien agri no rīta iepirkšanās centrā vadīja kādu interviju. Žurnāliste un sieviete, kuru viņa intervēja, metās bēgt, kamera sāka griezties, līdz nokrita, tuvumā bija dzirdami kliedzieni. Kopumā tika raidīti astoņi šāvieni.

Pēc notikušā telekanāls pārslēdza translāciju uz studiju un par notikušo paziņoja savos sociālajos medijos. Drīz pēc tam televīzijas ēka tika slēgta. Šobrīd to apsargā likumsargi.

Slepkava ir abu nogalināto žurnālistu kolēģis, Vesters Flanagans, kurš nesen ticis atbrīvots no darba. Viņa Facebook kontā īsi pēc notikušā publicēts video, ko varēja uzņemt tikai no slepkavas skatpunkta. Tur bijis redzams, kā slepkava tuvojas žurnālistiem ar ieroci rokās. Šobrīd šis konts jau ir bloķēts. Uzreiz pēc apšaudes uzbrucējam izdevās aizbēgt.

Policija īstenoja plašu meklēšanas operāciju, un, kad vīrieti uz lielceļa pamanīja likumsargi, viņš izdarīja pašnāvību nošaujoties. Flanegana rīcības motīvi pagaidām nav zināmi. Zināms, ka viņu nesen atbrīvoja no amata un ka telekompānija ABC News ir saņēmusi no viņa 23 lappušu garu faksu, ko telekanāls jau ir nodevis izmeklēšanai varasiestādēm.

Nogalinātajai žurnālistei bija 24 gadi, un viņa bija saderinājusies ar tā paša telekanāla moderatoru, savukārt nogalinātais operators bija par trim gadiem vecāks. Arī viņš drīzumā plānoja laulāties. Sieviete, kuru viņi intervēja, – uzbrukumā ir izdzīvojusi, taču ir nogādāta slimnīcā, jo viņai bija nepieciešama steidzama operācija.