Vētras un biezo dūmu dēļ degošā prāmja pasažieru glābšana ieilgst

Komentāri
Vētras un biezo dūmu dēļ degošā prāmja pasažieru glābšana ieilgst
Foto: LETA

Pasažieru prāmis Norman Atlantic, kurā svētdien izcēlies milzīgs ugunsgrēks, šobrīd dreifē Adrijas jūras dienviddaļā Albānijas krasta virzienā, bet glābšanas darbus joprojām apgrūtina vētrainais laiks un biezie dūmi.

Glābšanas operācijā iesaistījušies Grieķijas, Itālijas un Albānijas kuģi, bet vēja ātrums nelaimes rajonā brāzmās sasniedz gandrīz 30 metrus sekundē un viļņu augstums – sešus metrus, tādēļ tuvoties degošajam kuģim ir grūti un bīstami. No 478 pasažieriem un apkalpes locekļiem pagaidām tikai 136 izdevies nogādāt drošībā, paziņojušas Grieķijas amatpersonas. Sākotnēji tika ziņots, ka prāmī atrodas 466 cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan pēcpusdienā vētra nedaudz pierimusi, darbi norisinās gausāk nekā gribētos, jo viļņi jūrā joprojām ir tik lieli, ka ir grūti nocelt cilvēkus no kuģa un glābšanas laivām, atzinusi Grieķijas Jūrlietu ministrija.

Grieķijas armijas helikopteri Super Puma pa diviem pārceļ cilvēkus no prāmja uz Itālijas kuģi Europa, kas koordinē glābšanas operāciju. Glābēji arī mēģina piestiprināt pie prāmja virvju kāpnes, pa kurām cilvēki varētu nokāpt uz palīgā atsteigušos velkoņu klāja. Iepriekš helikopters vairākkārt mēģinājis izglābt divus jūrā iekritušus cilvēkus, bet ziņu par viņu likteni nav.

Naktij tuvojoties, velkoņi turpina no šļūtenēm laistīt degošā kuģa pakaļgalu un vidusdaļu ar jūras ūdeni.

Grieķijas televīzija pārraidījusi pa mobilajiem tālruņiem saņemtos izmisušo pasažieru palīgā saucienus.

Kuģa pavārs pa telefonu sievai:
Nevaru paelpot, mēs te visi sadegsim kā žurkas, Dievs, glāb mūs!”

Kā vēstījis kāds izglābtais, karstums izplatījies ātri un viņi jau jutuši, kā kūst viņu kurpju zoles.

Tikmēr tie pasažieri, ko vēl nav izdevies izglābt, Grieķijas televīzijai sacījuši, ka liesmas noplakušas, bet visvairāk viņus uztrauc vētra.

“Mēs atrodamies uz augšējā klāja, esam izmirkuši, pārsaluši, saelpojušies dūmus un klepojam. Te ir gan sievietes, gan bērni, gan vecāki ļaudis,” stāstījis viens no pasažieriem. Par upuriem šobrīd netiek ziņots.

Nelaimes signāls no prāmja Norman Atlantic saņemts ap pulksten četriem naktī pēc Latvijas laika, kad tas ceļā no Patras ostas Grieķijā uz Ankonu Itālijā atradies vairāk nekā 80 kilometrus no Grieķijas Korfu salas.

Zināms, ka ugunsgrēks sācies uz prāmja automašīnu klāja, kur atradušās 20-25 cisternas ar olīveļļu, un liesmas strauji izplatījušās pa visu kuģi. Kopumā kuģī atradušās 195 automašīnas.

Lasi vēl