Vētras laikā Ziemeļu jūrā no kuģa iekrituši 270 konteineri

3 komentāri
Vētras laikā Ziemeļu jūrā no kuģa iekrituši 270 konteineri
REUTERS/SCANPIX

Neparasts skats ceturtdien bija vērojams Nīderlandes piekrastē – tur izskaloti konteineri, kas iepriekšējās dienas vētras laikā nokrita no kravas kuģa. Kopumā ūdenī iegāzušās 270 metāla kastes, kurās atradās arī bīstamas vielas.

Konteineru meklēšanā iesaistītas lidmašīnas un helikopteri, tikmēr iedzīvotāji krastmalā steidz savākt izskalotās sadzīves lietas – mēbeles, apģērbu gabalus un apavus.

Teju 400 metrus garais kuģis “Zoe”, kas ir viens no lielākajiem konteineru kuģiem pasaulē, bija ceļā no Beļģijas pilsētas Antverpenes uz Brēmerhāfeni Vācijā. Lēmums doties jūrā vētras laikā šoreiz izrādījās neapdomīgs, jo lielās šūpošanās dēļ jūrā iegāzās liela daļa kravas.

Kuģniecība lēš, ka pazuduši aptuveni 270 konteineri, kuri nu dreifē ūdenī, un glābēji domā, kā tos izcelt.

Vairāki desmiti konteineru izskaloti krastā Nīderlandei piederošajās salās Vlīlandē, Tershellingā un Amelandē.

Berts Vasinks
Tershellingas mērs

Pludmale ir pilna ar dažādām mantām. Vērtīgās lietas cilvēkiem būtu jāatdod varasiestādēm. Krastā izskaloti arī nesabojāti konteineri, un mēs cenšamies tos pārvietot uz drošu vietu. Bet par mazvērtīgajām mantām, kas mētājas pludmalē, es domāju, ir labi, ka cilvēki tās palīdz savākt.

Cilvēki sociālajos tīklos dalās ar saviem atradumiem – sandalēm, apģērbu, rotaļlietām, mēbelēm un pat televīzijas ierīcēm.

“Te ir ļoti daudz sandaļu – dažādās krāsās un izmēros. Mēs tās paturēsim un vasarā pārdosim.”

“Es paņēmu plakanā ekrāna televizoru. Es to turēšu siltā un sausā vietā un tad redzēšu, vai tas darbojas.”

Vietvaras prognozē, ka pludmales sakopšana ilgs vairākas dienas, vienlaikus paužot bažas par lielu plastmasas daudzumu ūdenī.

Tikmēr krasta apsardze izplatījusi brīdinājumu mantu meklētājiem būt piesardzīgiem, jo daudzi atradumi var būt bīstami. Tostarp jūrā iegāzušies vismaz trīs konteineri ar bīstamu vielu – benzoilperoksīdu, ko izmanto plastmasas ražošanā.

Paredzams, ka tuvākajā laikā jūrā izbirušās mantas sasniegs arī Vācijas piekrasti.
3 komentāri