Vētras ceļš: No Polijas uz Baltkrieviju pa ceļam caur Lietuvu

0 Komentāru
Vētras ceļš: No Polijas uz Baltkrieviju pa ceļam caur Lietuvu
EPA/LETA

Vēl pirms spēcīgās vēja brāzmas un lietusgāzes naktī uz sestdienu sasniedza mūsu valsti, pamatīgi postījumi tika nodarīti Polijai. Saņemtas ziņas par vismaz četriem bojāgājušajiem. Tālāk vētras ceļš veda uz Lietuvu un Baltkrieviju.

Vētra nodarījusi arī pamatīgus postījumus elektrolīnijām, bez elektrības atstājot vairākus simtus tūkstošus cilvēku. Lietusgāzes arī izraisījušas plūdus vairākās vietās valsts teritorijā.

Ugunsdzēsēji Polijā tikuši izsaukti vairāk nekā 11,5 tūkstošus reižu. Izsaukumi galvenokārt bijuši saistīti ar nolūzušiem koku zariem, kurus bija nepieciešams aizvākt no automašīnām vai brauktuvēm, pavēstīja Polijas ugunsdzēsības dienesta preses pārstāvis. Kopumā Polijā glābšanas darbos tikuši iesaistīti teju 50 tūkstoši ugunsdzēsēju.

Pērkona negaiss skāris arī Lietuvu, vislielākie postījumi nodarīti valsts dienvidu daļā. Pie Kauņas uz brīdi nācies apturēt vilcienu satiksmi, bet Viļņā spēcīgā negaisa dēļ nācies atcelt daļu ikgadējā festivāla “Kultūras nakts” brīvdabas pasākumu. Viļņā arī cietusi kāda sieviete, kurai uzgāzies virsū koks un viņa ar dažādām traumām nogādāta slimnīcā.

Negaisa dēļ nācies atcelt arī Lietuvas čempionātu jāšanas sportā – stiprajā vējā neizturēja pagaidu staļļi, kas bija uzbūvēti uz sacensību laiku un ap 80 zirgu bija izklīduši pa tuvāko apkārtni. Visus gan izdevies noķert, taču daļai tagad nāksies ārstēt savainojumus.
Druskininkos vējš norāvis jumtus vairākām ēkām, kā arī pilsētā pārtrūkusi elektroenerģijas padeve. Kāds iedzīvotājs Druskininkos izteicies, ka savos septiņdesmit gados tādu vētru vēl nav pieredzējis. Tikmēr aculiecinieki stāsta, ka vētra kūrortpilsētā nav ilgusi vairāk par pusstundu, bet postījumi esot pamatīgi. Vētras izgāzto koku dēļ Druskininku apkaimē uz ceļiem bija izveidojušies sastrēgumi.
Līdzīgas vētras nodarīto postījumu ainas bija redzamas arī daudzviet Baltkrievijā. Tur Grodņas pilsētā kāds šoferis iemūžinājis brīdi, kurā nolūzuši pat veseli divi koki, kas uzkrituši uz ceļa braucamās daļas.

0 Komentāru