Vētrā Rumānijā gājuši bojā astoņi cilvēki

Komentāri

Dabas stihijas plosās arī citviet Eiropā. Spēcīga vētra lielus postījumus nesusi Rumānijai. Tā prasījusi vismaz astoņu cilvēku dzīvības, vēl vismaz 140 guvuši dažādas traumas.

Postošais negaiss aiz sevis atstājis ne tikai nolauztus kokus, norautus jumtus un saplacinātas automašīnas, bet arī cilvēku upurus – bojā gājuši astoņi, bet ievainoti 140 cilvēki.

Vētra plosījās teritorijā ap Timišoaras pilsētu valsts rietumu daļā, vēja ātrumam sasniedzot pat 27 metrus sekundē.

Lai gan Rumānijas glābšanas dienesti aicināja cilvēkus uzturēties iekštelpās un mest līkumu kokiem vai elektrolīnijām, vairums upuru bojā gājuši tieši pēc tam, kad viņiem virsū uzkrituši koki.

 

Rumānijas meteoroloģiskais dienests vētru raksturoja kā neierasti spēcīgu un negaidītu – iepriekš laika prognozes solīja vien lietu. Sinoptiķi pēkšņo vētru skaidro ar to, ka karstais gaiss netipiski ilgi uzkrājies atmosfērā. Rumānijā svētdien gaisa temperatūra pārsniedza 30 grādus.

Kopumā vētra skārusi vairāk nekā 200 apdzīvotas vietas Rumānijas dienvidos. Tagad tā virzās uz Ziemeļu pusi, Ukrainas virzienā.

Stiprs vējš un lietusgāzes postīja arī Bosniju, Horvātiju un Serbiju. Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā ūdens līmenis Savas upē pacēlies par četriem metriem, stipra krusa daudzviet nopostījusi labības laukus, bet Serbijā spēcīgā vēja pārrauto elektrolīniju dēļ vairākās vietās izcēlušies ugunsgrēki.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl