Vētrā Rumānijā gājuši bojā astoņi cilvēki

Komentāri

Dabas stihijas plosās arī citviet Eiropā. Spēcīga vētra lielus postījumus nesusi Rumānijai. Tā prasījusi vismaz astoņu cilvēku dzīvības, vēl vismaz 140 guvuši dažādas traumas.

Postošais negaiss aiz sevis atstājis ne tikai nolauztus kokus, norautus jumtus un saplacinātas automašīnas, bet arī cilvēku upurus – bojā gājuši astoņi, bet ievainoti 140 cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vētra plosījās teritorijā ap Timišoaras pilsētu valsts rietumu daļā, vēja ātrumam sasniedzot pat 27 metrus sekundē.

Lai gan Rumānijas glābšanas dienesti aicināja cilvēkus uzturēties iekštelpās un mest līkumu kokiem vai elektrolīnijām, vairums upuru bojā gājuši tieši pēc tam, kad viņiem virsū uzkrituši koki.

 

Rumānijas meteoroloģiskais dienests vētru raksturoja kā neierasti spēcīgu un negaidītu – iepriekš laika prognozes solīja vien lietu. Sinoptiķi pēkšņo vētru skaidro ar to, ka karstais gaiss netipiski ilgi uzkrājies atmosfērā. Rumānijā svētdien gaisa temperatūra pārsniedza 30 grādus.

Kopumā vētra skārusi vairāk nekā 200 apdzīvotas vietas Rumānijas dienvidos. Tagad tā virzās uz Ziemeļu pusi, Ukrainas virzienā.

Stiprs vējš un lietusgāzes postīja arī Bosniju, Horvātiju un Serbiju. Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā ūdens līmenis Savas upē pacēlies par četriem metriem, stipra krusa daudzviet nopostījusi labības laukus, bet Serbijā spēcīgā vēja pārrauto elektrolīniju dēļ vairākās vietās izcēlušies ugunsgrēki.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl