Vēsturisks līgums: ES valsts kopīgi investēs un sadarbosies aizsardzības jomā

1 komentārs
Vēsturisks līgums: ES valsts kopīgi investēs un sadarbosies aizsardzības jomā
Foto: EPA / LETA

Pēc gadiem ilgiem pūliņiem Eiropas Savienība (ES) beidzot vienojusies par kopīgiem mērķiem, sadarbību un investīcijām aizsardzībā.

Zaļo gaismu sadarbības aktam deva 23 dalībvalstis, izņemot Portugāli, Maltu, Īriju un Dāniju. Vienošanos izdevies panākt tikai pēc tam, kad Lielbritānija paziņojusi par izstāšanos no ES.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim briti gadiem šo sadarbības aktu bloķējuši, raizējoties par plāniem izveidot ES armiju. Līgums paredz lielāku dalībvalstu sadarbību aizsardzības jomā, iespējamu kopīga Eiropas komandcentra un operatīvās apgādes bāzu izveidi.

Pagaidām gan uzmanības centrā būs sava bruņojuma izstrāde, piemēram, tanku un dronu ražošana. Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīnī šo līgumu jau nosaukusi par vēsturisku.

“Jāsaka atklāti, kad redzēju ministrus, parakstot šo dokumentu – neticēju. Vēl pirms gada mēs un pārējā pasaule šādu sadarbību uzskatīja par neiespējamu, tādēļ esmu gandarīta, bet izjūtu arī atbildību. Šis ir sākums lielam, kopīgam darbam,” citēta Mogerīnī.

Latviju sanāksmē pārstāvēja ārlietu un aizsardzības ministri. Ārlietu ministrijā vēsta, ka jaunā vienošanās palīdzēs Savienības un NATO sadarbībā, kā arī budžeta strukturēšanā. Līgums paredz, ka tiks pastāvīgi palielināti aizsardzības budžeti un ka vismaz 20% no izdevumiem atvēlēs jaunam bruņojumam, bet 2% – pētniecībai un jaunu tehnoloģiju radīšanai.

TOP komentāri

  • Andris Puriņš
    0 0 0

    Andris Puriņš

    Jus ar lieliem pulinjiem varetu attistit razosanu, nevis naudas teresanu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl