Vēsturisks līgums: ES valsts kopīgi investēs un sadarbosies aizsardzības jomā

1 komentārs
Vēsturisks līgums: ES valsts kopīgi investēs un sadarbosies aizsardzības jomā
Foto: EPA / LETA

Pēc gadiem ilgiem pūliņiem Eiropas Savienība (ES) beidzot vienojusies par kopīgiem mērķiem, sadarbību un investīcijām aizsardzībā.

Zaļo gaismu sadarbības aktam deva 23 dalībvalstis, izņemot Portugāli, Maltu, Īriju un Dāniju. Vienošanos izdevies panākt tikai pēc tam, kad Lielbritānija paziņojusi par izstāšanos no ES.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim briti gadiem šo sadarbības aktu bloķējuši, raizējoties par plāniem izveidot ES armiju. Līgums paredz lielāku dalībvalstu sadarbību aizsardzības jomā, iespējamu kopīga Eiropas komandcentra un operatīvās apgādes bāzu izveidi.

Pagaidām gan uzmanības centrā būs sava bruņojuma izstrāde, piemēram, tanku un dronu ražošana. Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīnī šo līgumu jau nosaukusi par vēsturisku.

“Jāsaka atklāti, kad redzēju ministrus, parakstot šo dokumentu – neticēju. Vēl pirms gada mēs un pārējā pasaule šādu sadarbību uzskatīja par neiespējamu, tādēļ esmu gandarīta, bet izjūtu arī atbildību. Šis ir sākums lielam, kopīgam darbam,” citēta Mogerīnī.

Latviju sanāksmē pārstāvēja ārlietu un aizsardzības ministri. Ārlietu ministrijā vēsta, ka jaunā vienošanās palīdzēs Savienības un NATO sadarbībā, kā arī budžeta strukturēšanā. Līgums paredz, ka tiks pastāvīgi palielināti aizsardzības budžeti un ka vismaz 20% no izdevumiem atvēlēs jaunam bruņojumam, bet 2% – pētniecībai un jaunu tehnoloģiju radīšanai.

TOP komentāri

  • Andris Puriņš
    0 0 0

    Andris Puriņš

    Jus ar lieliem pulinjiem varetu attistit razosanu, nevis naudas teresanu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl