Katalonijas premjers pavēsta, – ir gatavs sekot cilvēku vēlmei pēc neatkarīgas valsts, taču lēmums pagaidām jāatliek

1 komentārs
Katalonijas premjers pavēsta, – ir gatavs sekot cilvēku vēlmei pēc neatkarīgas valsts, taču lēmums pagaidām jāatliek

Otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

Kā vēsta raidorganizācija “BBC”, Pudždemons paziņojis, ka ir gatavs sekot neatkarības referenduma balsotāju paustajai vēlmei pēc neatkarīgas valsts, taču savā uzrunā reģiona neatkarību nepasludināja.

Vienlaikus viņš norādījis, ka jāveido dialogs un jāmēģina rast risinājums sarunās ar Spāniju.

“Šajā vēsturiskajā brīdī es vēlos sekot cilvēku vēlmei pēc neatkarīgas Katalonijas,” savā uzrunā norādīja Pudždemons.

Viņš skaidroja, ka 1. oktobrī notikušais referendums devis valdībai mandātu jeb tiesības padarīt Kataloniju par “neatkarīgu valsti”, tomēr šis process ir jāaptur.

“Mēs ierosinām atlikt [neatkarības] pasludināšanu uz dažām nedēļām, lai būtu dialogs,” sacīja Pudždemons, mudinot Spānijas centrālo valdību “klausīties – varbūt ne uz mums, bet uz [citiem] cilvēkiem, kas aicina uz starpniecību.”

“Es neplānoju nekādus draudus vai apvainojumus, bet gan tā vietā vēlos deeskalēt situāciju,” norādīja Pudždemons.

Tāpat Pudždemons pavēstīja: “Kļuvis acīmredzams, ka tas vairs nav iekšējs jautājums. Katalonija tagad ir Eiropas jautājums.

Pēc viņa teiktā, Katalonija mēģinājusi sekot Spānijas konstitūcijai, taču tas nav devis rezultātus. “Mēs lūdzām 18 reizes. Viss, ko mēs vēlējāmies, ir Skotijas stila referendums, kura abas puses var izklāstīt savus viedokļus. Mums tas atkal un atkal tika liegts.”

Kā portālam Skaties.lv pastāstīja Mārcis Pauls, kurš šobrīd atrodas Barselonā, vietējie aktīvi sekojuši līdzi notikumiem parlamentā. Barselonas ielās esot bijis tukšums – tā, it kā nebūtu darba dienas vakars, bet gan brīvdiena vai streika diena. Jau agri no rīta virs pilsētas esot lidojuši arī helikopteri. Veikali, restorāni un iestādes ir slēgtas.

Vietējie iedzīvotāji uzskatot arī to, ka reģiona premjerministrs Karless Pudždemons tikšot aizturēts – viņuprāt, tas esot tikai laika jautājums.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar galīgajiem balsu skaitīšanas rezultātiem svētdien, 1. oktobrī, notikušajā neatkarības referendumā atdalīšanos no Spānijas atbalstījuši 90,18% balsotāju.

Otrdien, 10. oktobrī, mirkli pirms Katalonijas reģiona premjerministra Karla Pudždemona uzruna parlamentā, policija bija bloķējusi iedzīvotāju piekļuvi Barselonas parkam, kurā atrodas Katalonijas parlaments.

TOP komentāri

  • fn
    0 0 0

    fn

    Aizmirsāt pieminēt, ka lēmums par neatkarību ir atcelts, lai varētu runāt ar Spānijas centrālo valdību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl