Komentāri
Vēsturiskais referendums Turcijā: vienā vēlēšanu iecirknī notikusi apšaude; balsojuma rezultāts – nav prognozējams
AFP/LETA

Turcijā notiek vēsturisks referendums, kas izšķirs valsts nākotni. 55 miljoniem balsstiesīgo jāizlemj, vai mainīt Turcijas parlamentāro demokrātiju uz prezidentālu republiku, kā to rosina Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans. Situācija valstī ir ļoti saspringta. Vienā no balsošanas iecirkņiem izcēlusies apšaude, kurā ir arī bojā gājušie.

Jautājumā par Turcijas turpmāko likteni tauta ir sašķelta. Aptaujas liecina, ka neliels pārsvars ir izmaiņu atbalstītājiem, taču balsojuma iznākumu droši prognozēt pagaidām nevar. Emocijas ir tik sakāpinātas, ka vienā no balsošanas iecirkņiem pat izcēlusies apšaude, kurā nogalināti divi cilvēki, bet viens ievainots.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Referendumā ir jābalso par Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana piedāvāto jauno konstitūciju, kas paredz ieviest būtiskākās izmaiņas, kopš Turcija kļuva par republiku pirms nepilna gadsimta.

Saskaņā ar viņa piedāvāto valsts iekārtas reformu, ievērojami tiktu palielinātas prezidenta pilnvaras, kura pienākumi līdz šim bijuši lielā mērā ceremoniāli. Prezidents iegūtu tiesības iecelt ministrus, izdot likumus, izraudzīties tiesnešus un atlaist parlamentu.

Tiktu likvidēts premjera amats un visa vara tiktu koncentrēta prezidenta rokās. Radikālo izmaiņu nepieciešamību Erdoans pamato ar valsts drošības interesēm un ir pārliecināts, ka jaunā iekārta stabilizēs situāciju Turcijā, kas vairos tās izaugsmi.

Savukārt oponenti izmaiņas salīdzina ar autobusu, kurš brauc nezināmā virzienā, turklāt bez bremzēm. Vislielākās bažas tiek paustas par to, ka, mainot valsts iekārtu, tiks vairots un nostiprināts autoritārisms.

Ja vairums turku nobalsos par izmaiņām, Erdoans iegūs tiesības saglabāt prezidenta amatu līdz pat 2029-ajam gadam. Sagaidāms, ka referenduma rezultāti tiks paziņoti vēlāk šovakar.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl