Vestminsteras katedrāles halle stāvgrūdām pilna, jo latvieši svin valsts dibināšanas svētkus

0 Komentāru
Vestminsteras katedrāles halle stāvgrūdām pilna, jo latvieši svin valsts dibināšanas svētkus
LETA

Latvijas dibināšanas gadadienu svin arī ārzemēs dzīvojošie latvieši. Viņu mītnes valstīs 18. novembris gan ir parasta darbdiena, tāpēc svinības notiek nedēļas nogalē.

Vestminsteras katedrāles halle šajā nedēļas nogalē bija stāvgrūdām pilna, tika teiktas svētku runas un atklāta izstāde par pirmo Latvijas brīvvalsts Saeimas priekšsēdētāju Fridrihu Vesmani, uzstājās dažādi izpildītāji, koris un deju kolektīvs.

Emigrācijas latviešiem valsts svētki ir iespēja sanākt kopā un izjust savu saikni ar Latviju, jo, dzīvojot svešumā, tās ļoti pietrūkst.

Sigita Kapača, menedžere (Aldo Sales and Operations Manager, Eastern Europe):

Mēs skatījāmies gan televīzijā, gan internetā Vējoņa uzrunu un salūtu. Es skatījos lielkoncertu, un tas bija tā diezgan vientulīgi, man bija tāda liela nostalģija. Taču šodien ir prieks, ka te ir pasākums, uz kuru mēs varam atnākt kopā ar ģimenīti, lai vismaz to sajūtu kaut cik sevī rastu.

Inese Millere, skolotāja:

Kā ļoti daudziem latviešiem tā ir īpaša sajūta, īpaša kopības sajūta, ko var izjust šeit, jo, dzīvojot svešumā, pietrūkst latviešu valodas, pietrūkst daudz kā…

Kopā ar latviešiem bija ieradušies arī daudzi cittautieši. Pēc pasākuma svinīgās daļas notika balle, kur, skanot populārām latviešu dziesmām, varēja gan dejot, gan satikt paziņas, gan vienkārši izbaudīt tradicionālas latviešu balles atmosfēru pašā Londonas centrā. Plašāk par to ziņās plkst. 20.00.

Skaties video!

0 Komentāru