Veselības ministrs: Vācijā nākamā vīrusa viļņa laikā vakcinētie cilvēki varēs baudīt lielāku brīvību

2 komentāri
Veselības ministrs: Vācijā nākamā vīrusa viļņa laikā vakcinētie cilvēki varēs baudīt lielāku brīvību
AFP/SCANPIX

Jauna vīrusa uzliesmojuma gadījumā Vācijā cilvēkiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, nebūs jāievēro tik stingri ierobežojumi kā iepriekšējā vīrusa viļņa laikā, piektdien paziņojis Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns.

“Kamēr nav tādu mutāciju, kas ietekmē vakcīnu sniegto aizsardzību (..), pilnīga vakcinācija nozīmē, ka tādi ierobežojumi, kādus mēs redzējām pagājušajā ziemā, nebūs vajadzīgi,” žurnālistiem paziņoja Špāns.

Vācijā pašlaik ir ļoti zemi inficēšanās rādītāji un tā ir atvieglojusi lielāko daļu ierobežojumu, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu, taču pieaug bažas par lipīgāka vīrusa delta jeb Indijas paveida izplatību un iespējamību, ka vasaras ceļojumu dēļ atkal pieaugs inficēto skaits.

Špāns aicināja tos cilvēkus, kas vēl nav vakcinējušies pret Covid-19, vasarā to izdarīt, lai novērstu ceturto pandēmijas vilni rudenī.

“Jo vairāk cilvēku šovasar vakcinēsies, jo labāks būs rudens,” viņš piebilda.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles biroja vadītājs Helge Brauns šodien sacīja, ka zinātnieku skatījumā pilnībā pret Covid-19 vakcinēti cilvēki nav apdraudēti un nerada risku citiem.

Tādēļ vakcinētiem cilvēkiem būtu jāatļauj tādas lietas kā iepirkšanās vai koncertu apmeklēšana, raidorganizācijai MDR norādīja Brauns.

“Šai lielajai iedzīvotāju daļai daudziem sektoriem, kas iepriekš pilnībā tika aizslēgti, vairs nebūs jāslēdzas,” sacīja Brauns.

Vairāk nekā 55,1% Vācijas pieaugušo iedzīvotāju jeb 45,8 miljoni cilvēku ir saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu. Vairāk nekā 37% ir pabeiguši vakcinācijas procesu, liecina valdības publiskotie dati.

Vācijā “BioNTech” un “Pfizer” izstrādātā Covid-19 vakcīna kopš nesena laika pieejama arī 12 līdz 15 gadus veciem bērniem, lai gan valsts vakcīnu komiteja oficiāli rekomendējusi potēties tikai bērniem ar hroniskām saslimšanām.

Špāns sacīja, ka vakcīnas pirmo devu saņēmuši jau aptuveni 400 000 bērnu.

Vācijā pēdējās diennakts laikā reģistrēti 649 jauni Covid-19 gadījumi, līdz ar to kopumā kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar koronavīrusu Vācijā konstatēta vairāk nekā 3,7 miljoniem cilvēku, no kuriem 91 000 ir miruši.

2 komentāri