Veselības ministrs: Lietuva sasniegusi Covid-19 izplatības maksimumu

1 komentārs
Veselības ministrs: Lietuva sasniegusi Covid-19 izplatības maksimumu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Lietuva sasniegusi jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības maksimumu, un situācija stabilizējusies, lai gan joprojām tiek atklāti jauni inficēšanās gadījumi, piektdien paziņojis veselības ministrs Aurēlijs Verīga.

Vienlaikus viņš uzsvēris, ka pašreizējo statistiku vajadzētu vērtēt piesardzīgi.

“Mūsu vērtējumā, Lietuva maksimumu jau sasniegusi, jo liela pieauguma tiešām nav jau ilgāku laiku. Vēl aizvien tiek konstatēti jauni gadījumi, parādās viens otrs slimības izplatības perēklis, kas tiek lokalizēts, bet no kopējās statistikas viedokļa pieaugums ir stabils un vairs nav vērojami lielāki lēcieni,” preses konferencē norādījis ministrs.

Saskaņā ar datiem, ko piektdien publiskojusi Veselības ministrija, Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušos cilvēku skaits sasniedzis 1149. Pēdējās diennakts laikā apstiprināts 21 jauns inficēšanās gadījums. Slimība Lietuvā prasījusi 32 upurus, apstiprināta 210 cilvēku izveseļošanās.

“Šie skaitļi ir labi un cerīgi. Daudzas pazīmes liecina, ka Lietuva sekmīgi stabilizējusies. (..) Tomēr  mēs visu vērtējam ļoti piesardzīgi, un šī situācija var pavērsties uz sliktāko pusi, viss būs atkarīgs no mūsu pilsoniskā apzinīguma līmeņa, no tā, kā mēs ievērosim karantīnas režīmu,” viņš piebildis.

Jau ziņots, ka Lietuvā ir spēkā kopš 16.marta ir spēkā karantīna, un pirms Lieldienām valdība nolēma to pagarināt līdz 27.aprīlim.

Lasi vēl – Lietuvā Covid-19 izplatības draudu dēļ slēdz Nemenčines pilsētu

Atbilstoši karantīnas noteikumiem Lietuvas pilsoņiem aizliegts izbraukt no valsts, izņemot ārvalstīs strādājošajiem, kā arī aizliegts iebraukt lielākajai daļai ārzemnieku. Aizliegti visi publiskie pasākumi. Tiek ierobežota cilvēku plūsma sabiedriskajā transportā, pārtraukta starptautisko pasažieru vilcienu kustība.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

25. martā Lietuvas valdība papildināja karantīnas noteikumus – sabiedriskās vietās nedrīkst atrasties kopā vairāk kā divi cilvēki, izņemot vienas ģimenes locekļus, cilvēkiem jāievēro drošs savstarpējais attālums, jāizvairās no fiziskā kontakta, jāievēro higiēna, bet tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas jāapmeklē tikai vienam ģimenes loceklim.

15. aprīlī Lietuvas valdība nolēma atļaut atsākt darbu tiem nepārtikas preču veikaliem, kuri neatrodas iepirkšanās centros, kā arī mazajām remontdarbnīcām un sadzīves pakalpojumu uzņēmumiem, kuriem ir atsevišķa ieeja no āra.