Komentāri
Vērienīgs mediķu streiks Itālijā; atceltas 40 000 plānoto operāciju
FOTO: LETA

Visā Itālijā šodien notiks 24 stundu ilgs mediķu streiks. Sākotnējās aplēses liecina, ka streiks skars aptuveni divus miljonus iedzīvotāju.

Streika dēļ atceltas 40 000 plānoto operāciju, tomēr ārstu asociācija brīdina, ka ārkārtējos gadījumos palīdzība tiks sniegta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānots, ka vērienīgajā streikā piedalīsies vismaz 200 tūkstoši mediķu, tostarp ķirurgi, ģimenes ārsti, medmāsas, pediatri un pat veterinārārsti.

Mediķi protestē pret Itālijas valdības plānotajiem taupības pasākumiem, kas attiecināmi uz medicīnas nozari. Mediķi pieprasa palielināt finansējumu, kas atvēlēts veselības aprūpei.

Nākamais šāda veida streiks plānots jau pēc nepilna mēneša.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl