Vērienīga protesta akcija pie Ukrainas prezidenta administrācijas ēkas

0 Komentāru
Vērienīga protesta akcija pie Ukrainas prezidenta administrācijas ēkas
FOTO: SCANPIX

Skaļa protesta akcija šodien notikusi pie Ukrainas prezidenta administrācijas ēkas. Vairāki simti cilvēku aicināja saukt pie atbildības tos, kas izrēķinājās ar demonstrantiem Maidanā, kā arī pieprasīja efektīvāku rīcību konflikta izbeigšanai valsts austrumos.

Tik emocionāli piesātināta protesta akcija Kijevā nebija piedzīvota kopš Maidana laikiem. Demonstranti pie prezidenta administrācijas ēkas pieprasīja atbrīvot tos Ukrainas pilsoņus, kurus sagūstījušas bruņoto prokrievisko separātistu bandas.

Skandējot lozungus un pieprasot ķīlnieku tūlītēju atbrīvošanu, agresīvi noskaņotie demonstranti mēģināja iekļūt ēkā. Tomēr viņiem nācās sastapties ar drošības dienestu pretestību.

Protesta akcijas laikā notika mēģinājums aizdedzināt riepas, taču šādu rīcību neatbalstīja pat radikālākie protestētāji, nosaucot riepas dedzinātāju par provokatoru. Drošības dienesta pārstāvji centās arī atturēt kauslīgākos protesta akcijas dalībniekus no izrēķināšanās savā starpā.

Demonstrantu vidū bija arī Oleksijs Batuta, no tā dēvētās Auto Maidana kustības. Viņš uzsvēra, ka ir samilzušas jaunas problēmas, kuras prezidentam vajadzētu uzklausīt.

Protesta akcija notiek laikā kad starp armiju un prokrievisko kaujinieku bandām valsts austrumos jau mēnesi valda ļoti trausls pamiers, kas iecerēts lai apturētu asinsizliešanu kurā gājuši bojā vairāk nekā 3660 cilvēki, bet ievainoti 8766.

Tomēr pamiera pārkāpumi jau ir kļuvuši par ikdienas parādību, viešot šaubas, vai konfliktam ir iespējams mierīgs atrisinājums.

0 Komentāru