Vērienīga noziedznieku tvarstīšanas operācija Lielbritānijā; Pieaicināti arī policisti no Latvijas

0 Komentāru
Vērienīga noziedznieku tvarstīšanas operācija Lielbritānijā; Pieaicināti arī policisti no Latvijas
FOTO: LETA

Lielbritānijas policija vērienīgā noziedznieku tvarstīšanas operācijā Trivium aicinājusi talkā Latvijas tiesībsargus. Divi Latvijas policijas pārstāvji aizvadīto nedēļu starptautiskas operācijas ietvaros kopā ar britu un vēl vairāku Austrumeiropas valstu policistiem piedalījās reidos Anglijas vidienē. Aizturēti simtiem pārkāpēju. LNT ziņām bija ekskluzīva iespēja ieskatīties šīs policijas operācijas gaitā.

Birmingemas Tally Ho policijas iecirknī  tiek plānotas un vadītas dažādas Lielbritānijas policijas operācijas, arī operācija Trivium.

Trivium šogad norisinājās jau trešo reizi un to organizēja Lielbritānijas policija. Šogad operācijā piedalījās astoņu Eiropas valstu policijas pārstāvji, pirmo reizi – arī divi policisti no Latvijas. Operācijas mērķis ir notvert likumpārkāpējus, kuri Apvienotajā Karalistē ieradušies no citām Eiropas valstīm.

Policijas reidu laikā pārsvarā uzmanība tika pievērsta transportlīdzekļiem ar Eiropas Savienības valstu numurzīmēm, tika tvarstīti arī citās Eiropas Savienības valstīs meklētie noziedznieki. Kopumā tika apturēti 4693 transportlīdzekļi, 487 no tiem tika aizturēti, un tika veikti 927 aresti.

Lielākoties tie nav nekādi kriminālnoziedznieki, tie nav slepkavas, tie ir cilvēki bez vadītāja apliecības vai apdrošināšanas.

Izrādās, ka latvieši nebūt nav Eiropas lielāko likumpārkāpēju sarakstā. Visvairāk darba esot Rumānijas, Lietuvas un Polijas policijas virsniekiem.

Lielbritānijas policija ar paveikto ir ļoti apmierināta. Nākamgad tiek plānotas vismaz divas šādas operācijas, iespējams, ka tuvākajā nākotnē, sadarbojoties Eiropas Savienības valstīm, Trivium kļūs par vienotu likumpārkāpēju vajāšanas sistēmu visā Eiropā.

0 Komentāru